واکنش دفتر نشر آثار رهبری به حکم یک دادگاه

اقتصادبرتر

دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی مبنی بر مطالعه و رونویسی از برخی کتاب‌های مرتبط با رهبری در توضیحاتی تاکید کرد: این کار بدسلیقگی و مغایر با اثربخشی و روح فرهنگی کار است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر ، ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، براساس حکم دادگاه انقلاب به سه سال حبس تعزیری و رونویسی از سه کتاب “حکایت زمستان” به قلم سعید عاکف، “داستان سیستان” به قلم رضا امیرخانی و کتاب “دشمن شناسی”، (اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای) از انتشارات انقلاب اسلامی محکوم شده است.

ابوالفضل قدیانی

مرتضی قدیانی، فرزند این فعال سیاسی در توییتر خود با اعلام این خبر نوشت: ” قدیانی به دوسال حبس به اتهام توهین به رهبری و یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام محکوم شده است. این حکم به دلیل عدم حضور قدیانی غیابی صادر شده است.

در توضیحات دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای آمده است:

انتشار آثار مرتبط با رهبر معظم انقلاب برای آشنایی با رأی و اندیشه و نیز زندگی و سیره اخلاقی و اجتماعی معظم‌له است و بکارگیری آن به عنوان مجازات یک مجرم، بدسلیقگی است.

دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب هیچ توصیه ای به دادگاه هاجهت مطالعه اجباری آثار رهبر انقلاب توسط محکومان ندارد و این کار را مغایر با اثربخشی‌وروح‌کارفرهنگی‌می‌داند.

پاسخ دادن