ورود مفاهیم بورسی به کتب درسی

اقتصاد برتر

سیدمصطفی آذرکیش، مدیرکل کار و دانش وزارت آموزش و پرورش، یاسر فلاح، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس و سید روح اله میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با هدف افزایش فرهنگ سازی در مدارس دیدار و گفتگو کردند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، در این دیدار مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس تاکید کرد: دانش آموزان باید با مفاهیم خلق ثروت در بازار سرمایه آشنا شوند و بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

یاسر فلاح  گفت: شرکت اطلاع رسانی می تواند در کنار آموزش معلمین، دوره ها، همایش ها و مسابقات متنوعی را ویژه هنرآموزان دیپلم بورس برگزار کند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس افزود: ایجاد سرفصل بازار سرمایه در کتاب های درسی ضرورت امروز اقتصاد کشور است و امیدواریم در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام شود و مفاهیم مرتبط با سواد مالی و آموزه های بازار سرمایه به کتب درسی دانش آموزان وارد شود.

مدیرکل کار و دانش وزارت آموزش و پرورش نیز در این دیدار از اقدامات فرهنگی و آموزشی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس تقدیر کرد.

سیدمصطفی آذرکیش گفت: ایجاد رشته مهارتی دیپلم بورس اقدام ارزشمندی بود و خوشبختانه امسال مدرسین بازار سرمایه دانش و تخصص جدید کسب کردند و با توجه به نقش مهم آموزش در توسعه اقتصادی کشور امیدوارم این روند تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: تربیت نیروی کار ماهر مورد نیاز صنایع و بازار کار با سرعت در حال پیگیری است و براساس این موضوع فعالیت‌های مشترکی در سراسر کشور آغاز شده است و هدایت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان به رشته‌هایی که اکنون و در آینده مورد نیاز بخش‌های تولیدی،‌ خدماتی و کشاورزی هستند در سند تحول بنیادین ذکر شده است.

همچنین سید روح الله میرصانعی، دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار نیز عنوان کرد: اقدامات اخیر آموزشی و فرهنگی نهاد ناظر بازار سرمایه قابل تقدیر است و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار نیز آماده همکاری با آموزش و پرورش است.

پاسخ دادن