وزیر صنعت: مشکل کاغذ را حل می‌کنیم

اقتصادبرتر

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب در پاسخ به درخواست مدیران نشر برای اتخاذ تصمیم درباره قیمت کاغذ، از پیگیری برای کنترل قیمت کاغذ در نشست مشترک و مذاکره با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ اردیبهشت ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شاتا، معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری فرمایشات ایشان مبنی بر پیگیری وضع کاغذ و ساماندهی این موضوع را به وزرای ارشاد و صنعت ابلاغ کرد.

وحید حقانیان، معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری، پس از پایان بازدید حضرت آیت الله خامنه ای، با حضور در جلسه مشترک وزرای صنعت و ارشاد که در ابتدای بازدید وزیر صنعت از نمایشگاه بین المللی کتاب تشکیل شده بود، دغدغه های رهبر انقلاب درباره موضوع کاغذ و اثرات آن بر حوزه نشر را به اطلاع وزرای صنعت و ارشاد رساند.

پس از ابلاغ دستور مقام معظم رهبری، جلسه ای با حضور رحمانی و صالحی وزاری صنعت و ارشاد و مسئولان مرتبط در دو وزراتخانه و نمایندگان از صنف نشر در محل نمایشگاه کتاب برگزار شد.
یاد آور می شود رهبر انقلاب صبح امروز در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران و استماع نظرات ناشران بر ساماندهی وضع کاغذ توسط وزرای صنعت و ارشاد تاکید کردند.

رحمانی با اشاره به بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب عنوان کرد: امروز پیش از بازدید من از نمایشگاه مقام معظم رهبری به بازدید رفته بودند. ناشرین در دیدار با ایشان وضعیت کاغذ، چاپ، و مشکلات نشر را مطرح کردند و ایشان گفته بودند وزیر صنعت پیگیر مسائل هستند. ایشان به بنده لطف دارند ولی ما هم نباید فراموش کنیم در مقابل مردم و جامعه مسئول هستیم.

اقتصادبرتر

«رضا رحمانی» در نشست بررسی مشکلات چاپ و نشر با حضور «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نمایشگاه کتاب در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران افزود: قیمت کتاب در سال جدید افزایش یافته که دلیل آن بالارفتن قیمت کاغذ است؛ در این زمینه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مذاکراتی داشتیم تا مشکل حل شود.
وی موضوع تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کاغذ در سال ۹۷ را یادآور شد و افزود: امسال هم تلاش می شود با اجرای اقداماتی از افزایش قیمت کاغذ و در نتیجه کتاب جلوگیری شود و به بازار نشر کتاب کمک کنیم.
برپایه این گزارش، در این نشست که پس از بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب انجام شد، مسائلی مانند تهیه کاغذ مورد نیاز ناشران، تهیه مواد مورد نیاز صنعت چاپ و مطبوعات بررسی شد.

پاسخ دادن