پیش‌بینی وزش باد و بارش شدید در ۱۵ استان

سازمان هواشناسی درباره وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در ۱۵ استان کشور هشدار داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ خرداد ۹۷

سازمان هواشناسی درباره وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در ۱۵ استان کشور هشدار داد.

بارش های سنگین و موثر بهار امسال ۱شنبه ۹۷/۰۳/۱۳ به پایان میرسد اما در آخر شدید و کم سابقه خواهند بود ، شدت بارش ها در استان های قزوین ، البرز ، همدان مرکزی و تهران خواهد بود ، قطعا حوادث غیر مترقبه خواهیم داشت ، متوسط بارش ها در این مناطق بیش از ۱۰ میلیمتر خواهد بود اما در برخی مناطق تا ۵۰ میلیمتر نیز دور از انتظار نیست ، پیک بارش ها ۱شنبه خواهد بود و ۱شنبه روز پر حادثه ای در مناطق ذکر شده خواهد بود.

در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، نیمه شمالی لرستان، مرکزی، غرب و جنوب همدان، گیلان،‌مازندران،خراسان شمالی، قزوین، البرز، دامنه‌های البرز در استان‌های تهران و سمنان و یکشنبه (۱۳ خرداد) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بخش های مرکزی اردبیل، مرکزی، غرب اصفهان، نیمه شرقی لرستان،‌ مازندران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، دامنه های البرز در استان‌های البرز، تهران و سمنان، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۲ و ۱۳ خردادماه) در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق همراه با خیزش گردوخاک خواهد بود. همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۲ و ۱۳ خرداد) با نفوذ و تقویت جریان‌های شمالی در سواحل دریای خزر و بخش هایی از شمال شرق کشور کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما پیش بینی می شود و روز شنبه دریای خزر به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

از این رو توصیه می‌شود جهت کاهش خسارت های احتمالی تمهیدات لازم اتخاذ شود.

پاسخ دادن