پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

بیت‌کوین
اقتصاد برتر

جیهان چو به کوین دسک گفت: کاهش قیمت ها در بازار ارز رمزنگاری رایج بوده و نوسانات قیمت وجود دارند، اما کاملا مشخص است که امسال بیت کوین روند صعودی دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کوین سرا، امروز بیت کوین کاهش قیمت غیرمنتظره ای داشت و در عرض چند دقیقه قیمت آن به خاطر فروش یکجا و ارزان، ۸۰۰ دلار کاهش یافت. این کاهش قیمت، ۱۵ ارز از ۲۰ ارز بزرگ بازار را تحت تاثیر قرارداد و قیمت آنها ۵ درصد یا بیشتر کاهش پیدا کرد.

طبق داده های کوین دسک بی پی آی، به رغم این که علائم تکنیکال به نفع روندهای صعودی بودند، قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت روانشناسی نزدیک به ۱۰۰۰۰ دلار سقوط و ۴٫۵ درصد افت کرد. قیمت آن در عرض یک ساعت از سطح ۱۰۰۸۶ دلار به ۹۶۱۰ دلار کاهش یافت.

در صرافی هایی مانند بیت استمپ و کوین بیس، قبل از این که خریداران فرصت طلب بتوانند در بازار نزولی بیت کوین خریداری و سرمایه جمع کنند، قیمت ها تا سطح ۹۲۸۰ دلار کاهش یافتند. در حال حاضر قیمت بیت کوین ۹۶۲۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین

براد میلز، سرمایه گذار بیت کوین و مجری برنامه رادیویی، در توییت اخیر خود گفت:

من یکی از سرمایه گذاران قدیمی بیت کوین هستم؛ کاهش قیمت امروز بیت کوین مرا شگفت زده کرد.

وی افزود:

این کاهش قیمت معمولا به دلیل عرضه بیش از حد است.

در واقع این فروش یکجا و ارزان بسیاری از معامله گران را غافلگیر کرد، زیرا این کاهش قیمت باعث شد تا سودهای بدست آمده در چند روز قبل را از دست بدهند. آنها این سودها را بعد از شکستن سطح مقاومت ۹۸۴۳ دلار در ۱۷ فوریه و رسیدن به بالای سطح ۱۰۰۰۰ در روز بعد بدست آورده بودند. در حال حاضر، فروشندگان قصد دارند قیمت ها را در زیر سطوح مقاومت ساعتی، نزدیک به سطح ۹۷۹۳ دلار نگه دارند و از قرار معلوم در روزهای آتی و منتهی به پایان هفته(۲۴ فوریه) قیمت ها در زیر این سطح باقی خواهند ماند.

یاسین المندرا ، تحلیلگر بازار ارز رمزنگاری در Ark Invest ، در توییت اخیر خود گفت:

امروز شاهد پنجمین و بزرگترین کاهش قیمت ساعتی در تاریخ بیت کوین بودیم. البته در دسامبر سال ۲۰۱۷ وقتی که روند صعودی بود، کاهش شدید قیمت را داشتیم.

ارزهای بزرگ بازار ارز نیز کاهش قیمت داشتند. قیمت ارزهایی مانند ریپل، اتریوم و بیت کوین کش در بازه زمانی ۲۴ ساعته بین ۵٫۵ تا ۸٫۵ درصد کاهش یافت. از طرف دیگر، تزوس، یکی از ۲۰ ارز بزرگ بازار، در این بازه به روند صعودی خود ادامه داد وبا ۸٫۱۱ درصد افزایش قیمت به سطح ۳٫۷۵ دلار رسید. اییاس ضعیف ترین عملکرد را داشت و قیمت آن ۱۱٫۸ درصد کاهش یافت. شاخص ترس و طمع از ۵۹ به ۵۰ کاهش پیدا کرده و نشان می دهد که بازار ممکن است به سمت فروش بیش از حد سوق پیدا کند.

جیهان چو به کوین دسک گفت:

فروش یکجا و ارزان، چیزی جز بدست آوردن سود کوتاه مدت در بازار نیست. کاهش قیمت ها در بازار ارز رمزنگاری رایج بوده و نوسانات قیمت وجود دارند، اما کاملا مشخص است که امسال بیت کوین روند صعودی دارد.

پاسخ دادن