چرا این قدر ترسیده اند؟|حمیدرضا بیگی|تلگرام

چرا این قدر ترسیده اند؟|حمیدرضا بیگی|تلگرام

با کمی دقت به فضای رسانه های غربی می توان فهمید که ترس از انتقام شدید ایران در فضای رسانه های رسمی و غیررسمی موج می زند. کافیست به صفحات رسانه های اصلی غربی یا ترندهای توئیتر نگاهی بیندازید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ دی ۹۸

? چرا این قدر ترسیده اند؟

✍️ #حمیدرضا_بیگی

? با کمی دقت به فضای رسانه های غربی می توان فهمید که ترس از انتقام شدید ایران در فضای رسانه های رسمی و غیررسمی موج می زند. کافیست به صفحات رسانه های اصلی غربی یا ترندهای توئیتر نگاهی بیندازید.

?ترامپ به وضوح دستپاچه است. آخرین توئیت او (حمله به مراکز فرهنگی در ایران) عمق شتابزدگی و خالی بودن دستش را نشان می دهد. در مصاحبه مطبوعاتی که داشت نیز بسیار ضعیف ظاهر شد و حتی به سوالات خبرنگاران پاسخ نداد.

?آمریکایی ها به شدت به دنبال واسطه تراشی برای جلوگیری از واکنش شدید ایران هستند. رفت و آمد سفیر سوئیس به وزارت خارجه و آمدن وزیر خارجه قطر به ایران را می توان در همین فضا تحلیل کرد.

?هنوز ایران هیچ اقدام عملی انجام نداده است. پس چرا تا این اندازه ترسیده اند؟ پاسخ اینجاست که ترامپ و مشاورینش به خطای محاسباتی خود پی برده اند. خطای محاسباتی آنها در چند جا بود.

۱️⃣ تصور آمریکایی ها این بود که پایه های نظام در آبان ماه لرزیده است و سپاه و شخص سردار سلیمانی نزد مردم محبوبیتی ندارند و مسوولیت کشته شدگان اغتشاشات به گردن آنهاست.
۲️⃣ تحریم ها اقتصاد ایران را ورشکسته کرده است و بنابراین مردم از کشته شدن سردار سلیمانی به عنوان کسی که پول ایران را در کشورهای دیگر هزینه می کند، خوشحال خواهند شد.
۳️⃣ ایران به دلیل شرایط سخت اقتصادی و شکنندگی افکار عمومی داخلی، توان پاسخگویی به این اقدام را نخواهد داشت.

✅ ولی پنج اتفاق موجب شد به سرعت این تصورات بشکند و جای خود را به رعب و وحشت آمریکایی‌ها بدهد.

۱️⃣ وعده مقام معظم رهبری، مسوولین ایرانی و فرماندهان جبهه مقاومت در سایر کشورها مبنی بر انتقام سخت. آنها می دانند که رهبر معظم انقلاب صادق الوعد است.
۲️⃣ همبستگی شدید مردم، شخصیت های سیاسی از جناح های مختلف، سلبریتی ها، بسیاری از ایرانیان خارج کشور و حامیان جبهه مقاومت در خارج از ایران.
۳️⃣ واکنش غیرمنتظره افکار عمومی دنیا، شرکای اروپایی ترامپ و افکار عمومی داخل آمریکا. افکار عمومی داخل آمریکا از یک جنگ جدید ترسیده است. از همین امروز تظاهرات ضدجنگ شروع شده است و در اولین روز حدود ۱۰۰ تجمع ضدجنگ از جمله تجمع مقابل کاخ سفید در حال برگزاری است.
۴️⃣ تصاویر بی نظیر تشییع شهیدان در ایران و عراق، حضور انبوه مردم و یکپارچگی دو ملت
۵️⃣ واکنش شدید افکار عمومی ایرانیان در فضای مجازی نسبت به این اقدام آمریکا

? این یافته ها بسیار متفاوت از تصورات ترامپ و مشاورانش است. اکنون این احساس نزد آمریکاییها به وجود آمده است که اشتباه راهبردی داشته اند و نمی دانند چطور از این مرحله عبور کنند. دلیل واکنش های شتابزده و همراه با ترس، این است.

توئیت فارسی مایکل مور، مستندساز مطرح امریکایی به زبان فارسی (با استفاده از گوگل ترانسلیت)
درخواست صلح از ایران!

پاسخ دادن