ژاپن بزرگترین طلبکار آمریکا با ۱.۱۲ تریلیون دلار

ژاپن بزرگترین طلبکار آمریکا با ۱.۱۲ تریلیون دلار
اقتصادبرتر

بلومبرگ نوشت: چین در ماه ژوئن گذشته برای اولین بار بعد از دو سال لقب بزگترین طلبکار آمریکا را از دست داد و ژاپن جای این کشور را گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – 2 شهریور 98

ژاپن امسال با افزایش ۲۱.۹ میلیارد دلاری طلب آمریکا لقب بزرگترین طلبکار این کشور را به دست آورد و اکنون بدهی آمریکا به ژاپن ۱.۱۲ تریلیون دلار است .
افزایش ۲.۱ میلیارد دلاری بدهی های امریکا به ژاپن در ماه ژوئن چین را به جایگاه دوم فرستاد.

بنجامین جِفری کارشناس بازار در این خصوص می گوید:” حاکمیت بازار قرض با بهره پایین یا منفی باعث می شود که این بازار نسبت به بازارهای اروپایی و چینی فعال تر شود.”

وی در مصاحبه ای اعلام کرد:” علاقه ژاپنی ها به سرمایه گذاری و همچنین قرض با بازده پایین و یا منفی یکی از دلایل رشد بدهی های آمریکا به ژاپن است.”

در مقابل ژاپن کشور روسیه قرار داد که روز به روز در حال کاهش طلب‌هایش از آمریکا است. روسیه از سال ۲۰۱۸ به تسویه حساب با امریکا اقدام کرد و در ما جون گذشته ۱۰.۸ میلیارد دلار از طلب هایش را تسویه کرد.

این کشور زمانی یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در بازار امریکا بوده است و تنها در سال ۲۰۱۰ نزدیک به ۱۷۵ میلیارد دلار در این بازار سرمایه گذاری کرد.

رئیس کل بانک مرکزی روسیه در این خصوص می گوید:” هدف از تسویه حساب با امریکا تقویت ارز ملی است.”

وی در ادامه می گوید:” در این راه ما تمام ریسک ها را به جان خریدیم از جمله خطرهای منطقه ای، اقتصادی و مالی تسویه حساب با امریکا.

پاسخ دادن