کالاهای خارجی در نمایشگاه بهاره توزیع نمی‌شود

اقتصادبرتر

رئیس اتاق اصناف تهران: کالاهای خارجی در نمایشگاه های بهاره به هیچ وجه اجازه توزیع نخواهند داشت.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اتاق اصناف تهران، رئیس اتاق اصناف تهران با بیان این که کالاهای خارجی در نمایشگاه های بهاره به هیچ وجه اجازه توزیع نخواهند داشت گفت: برای برگزاری این نمایشگاه در شهر تهران بین پنج تا هفت نقطه جانمایی شده است.

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران افزود: هدف اتاق اصناف ایران از برگزاری این نمایشگاه ها عرضه مستقیم کالاها با کیفیت و قیمت مناسب و از همه مهمتر حمایت از تولید داخلی است که بر این اساس تنها کالاهای تولید داخلی اجازه عرضه در این نمایشگاه ها را پیدا خواهند کرد.
وی در ادامه از تمامی تولید کنندگان داخلی درخواست کرد تا جهت ثبت نام و حضور در نمایشگاه بهاره به اتاق های اصناف سراسر کشور مراجعه کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه کالاهای خارجی در نمایشگاه بهاره توزیع نمی‌شود گفت: هدف این است که غیر از تولیدکنندگان داخلی کسی در این نمایشگاه ها ورود پیدا نکند.

وی همچنین افزود: سال گذشته نمایشگاه بهاره در آستانه سال نو در تهران به واسطه رکود بازار و وضعیت اقتصادی کسبه و بازاریان برگزار نشد و مورد اعتراض شهروندان تهرانی قرار گرفت که امسال به موجب دستور ستاد تنظیم بازار کشور نمایشگاه عرضه مستقیم کالا نه تنها در تهران بلکه در سراسر کشور بر گزار می شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه های بهاره به منظور تامین اقلام مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال در سراسر کشور دایر خواهد شد و در شهر تهران بین پنج تا هفت نقطه جانمایی شده است.

وی افزود: ناگفته نماند مکان های دقیق و ساعات بازدید از نمایشگاه های بهاره پس از بررسی کارشناسی اعلام خواهد شد.

نوده فراهانی اظهار امیدواری کرد با برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در اسفنده ماه فضا برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم در ایام شب عید به بهترین شکل ممکن فراهم شود.

وی تصریح کرد: کالاهایی که در این نمایشگاه ها عرضه می شود در رسته های پوشاک، کیف، کفش، آجیل، خشکبار، شیرینی، شکلات، مواد پروتئینی اعم از مرغ، گوشت، حبوبات، برنج، روغن و سایر کالاهای اساسی خواهد بود.

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه بازرسان به دقت فضای نمایشگاهی را رصد و با تخلفات برخورد می‌کنند، گفت: قبل از برگزاری نمایشگاه کمیته ای با حضور کارشناسان هر گروه کالایی تشکیل می شود.

وی افزود: این کمیته، کالاها را از نظر کمیت، کیفیت و قیمت به دقت کارشناسی و سپس نمونه کالا را با حضور صاحب کالا پلمپ و با برچسب قیمت تحویل شخص عرضه کننده در نمایشگاه می کنددر ضمن نمونه پلمپ شده باید در مقابل دید مردم قرار گیرد.

نوده فراهانی در ادامه از تمامی شهروندان درخواست کرد با مراجعه به نمایشگاه های بهاره بطور حتم به نمونه کالا ها توجه کنند.

وی گفت: اگر غرفه ای بخواهد غیر نمونه کالای پلمپ شده را در نمایشگاه عرضه کند بازرسان بدون شک با غرفه داران متخلف برخورد قانونی خواهند کرد.

غرفه های نمایشگاههای بهاره تنها به واحد های صنفی دارای پروانه کسب واگذار می گیرد/ با تخلفات برخورد جدی می شود

ابراهیم درستی با بیان اینکه بررسی و شناسایی غرفه داران برای اتاق اصناف مقدور و میسر است، تصریح کرد :در گذشته تخلفات عموما از سوی غرفه دارانی صورت گرفته که جزو واحد های صنفی دارای پروانه کسب نبوده اند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه سابقا عده ای دست فروش با هجوم به نمایشگاههای بهاره ثبت نام می کردند، تصریح کرد: مردم تنها از نمایشگاههای تعیین شده در ۵ نقطه پارک ارم، حکیمیه، بوستان ولایت، خاوران و مصلی تهران که در تاریخ ۱۴ لغایت ۲۳ اسفند برگزار میگردد، خرید کنند تا اتاق اصناف نیز قادر به پیگیری مشکلات و شکایات احتمالی باشد.

درستی با اعلام اینکه قیمت و پروانه کسب در غرفه های اعطایی از سوی اتاق اصناف کاملا مشخص است، افزود: هر متقاضی دارای پروانه کسب پس از تائید اتحادیه، مکلف است قیمت غرفه را به حساب اتاق اصناف واریز نماید و اگر جابجایی و واگذار به غیر صورت گیرد، غرفه دار در لیست سیاه قرار می گیرد و حتی این جریمه تا ابطال پروانه کسب پیش می رود.

وی گفت : کالاهای اساسی با نرخ مصوب در نمایشگاههای بهاره عرضه می‌شوند و این کالاها باید مرغوب باشد . همچنین مردم باید بدانند کالایی را که بصورت پلمپ شده خریداری می کند باید دقیقا مشابه نمونه موجود در غرفه باشد. بازرسان و کارشناسان اتاق اصناف و تعزیرات در نمایشگاه حضور دائمی دارند و از هر حیث سعی داریم از نظر امنیتی و کیفیت نمایشگاه بدرستی برگزار شود.

پاسخ دادن