کاهش قیمت طلا در راه است؟

اقتصادبرتر

در حالی که تعداد موارد ابتلا به #کرونا در ایتالیا کره جنوبی و ایران افزایش یافته، پول و نقدینگی به بازار طلا و اوراق قرضه هجوم آورده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۶ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از اینوستینگ، جدیدترین نظرسنجی و بررسی حاکی است که احتمال کاهش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه آینده به ۲۵ درصد رسیده است.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا اکنون مجبور است در واکنش به تبعات منفی ویروس کرونا و حمایت از اقتصاد ایالات متحده و در واکنش به کاهش شدید ارزش سهام و اوراق قرضه، نرخ بهره را تا ماه آینده کاهش دهد.

ویروس کرونا موجب شده تا شانس کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه آینده به میزان ۰٫۲۵ درصد افزایش یابد و این احتمال اکنون به بیش از ۲۶٫۶ درصد رسیده است.

این رقم در نظرسنجی و بررسی جمعه اخیر به ۱۱٫۱ درصد و هفته گذشته به ۶٫۶ درصد رسیده بود.

شانس کاهش نرخ بهره آمریکا در ماه آوریل نیز به بیش از ۵۰ درصد رسیده است. تجار و سرمایه گذاران شانس کاهش نرخ بهره به ۱٫۲۵ تا ۱٫۵۰ درصد را بیش از ۴۵٫۶ درصد دانسته اند و شانس کاهش نرخ بهره به یک تا ۱٫۲۵ درصد را ۱۰٫۸ درصد ارزیابی کرده اند.

در حالی که تعداد موارد ابتلا به کرونا در ایتالیا کره جنوبی و ایران افزایش یافته، پول و نقدینگی به بازار طلا و اوراق قرضه هجوم آورده است.

Krishna Guha و Ernie Tedeschi تحلیلگران اقتصادی موسسه Evercore ISI بر این باورند که اگر تحولات مربوط به ویروس کرونا به شدت نگران کننده شود، فدرال رزرو احتمالا در ماه مارس نرخ بهره را به میزان ۰٫۲۵ درصد کاهش خواهد داد.

رافائل بوستیک رئیس درال رزرو آتلانتا بر این باور است که ویروس کرونا احتمالا یک مساله کوتاه مدت و زودگذر خواهد بود.

وی گفت: تصور نمی کنم نیازی به تغییر سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی باشد.

پاسخ دادن