کمک رسان واقعی هستید آستین‌ها را بالا بزنید

مسئولین در بازدید از سیلاب
اقتصاد برتر

هر زمان که حوادثی از نوع طبیعی یا انسانی روی می‌دهد، حواشی نیز در پی دارد که توجه شهروندان را به خودش جلب می‌کند. این حواشی می‌تواند از نحوه برخورد مسئولین در مواجهه با آن واقعه باشد تا برخوردی که سایر شهروندان نسبت به آن دارند.

تهران – اقتصاد برتر – 24 فروردین 98

*اکرم صدیقی – سردبیر سایت-از جمله نکاتی که توجهم را در سیل اخیر که البته سیلی از مشکلات را برای هموطنان در پی داشت،جلب کرد، نحوه سرکشی مسئولین به مناطق آسیب دیده بود. هر زمان مسئول و مدیر یک نهاد یا وزارتخانه را در قاب تلویزیون هنگام مصاحبه با خبرنگاران و یا صحبت با مردم می‌دیدم، نحوه پوششی که در آن مناطق داشتند توجهم را جلب می‌کرد. این سوال به ذهنم می‌رسید که مگر هر مکان لباس و پوشش مناسب آن را نمی طلبد؟ چرا مسئولین همه اش با کت و شلوار اتوکشیده در این شرایط حاضر شده اند!

خب این نحوه پوشش نشانگر خیلی چیزها می‌تواند باشد؛ اینکه مسئول محترم با بالگرد و وسیله ای مناسب به این مکان آمده و نیازی به لباس و تجهیزات مناسب این منطقه نداشته! دیگر اینکه تصمیم هم ندارد حتی برای ساعاتی به گشت و گذار در منطقه آسیب دیده پیاده روی داشته باشد و سرکشی کند! چون در آن صورت قطعا پوشش کت و شلوار اصلا پوشش مناسبی برای اینکار نخواهد بود…

از طرفی قطعا برای کمک رسانی و از این نوع کارها نیز چندان مناسب به نظر نمی رسد، لذا مردم آسیب دیده هم چنین انتظاری از یک مسئول مردمی نخواهند داشت!

ای کاش اگر حتی خود مسئولان محترم خیلی به ذهنشان نرسیده… پس مشاوری، برنامه ریزی، تدارکاتچی… خلاصه فردی به ایشان بگوید که برادر محترم بهتر است با لباس مناسب اسپرت و چکمه‌های پلاستیکی در مناطق آسیب دیده حاضر شده و سرکشی کنید و گپی با مردم آسیب دیده بزنید و از مشکلاتشان آگاه شوید و دستورات لازم را برای مهیا کردن ملزومات گرفتاران و نحوه رسیدگی به بازسازی این مناطق صادرکنید.

بزرگواران اول شرایط کار را فراهم کنید اگر طالب خدمت رسانی هستید.

پاسخ دادن