گوشت و مرغ در نمایشگاه‌های بهاره عرضه نمی‌شود

اقتصادبرتر

کالا‌های اساسی از جمله روغن نباتی، شکر و برنج در نمایشگاه‌های بهاره توزیع خواهند شد و کالا‌هایی مثل گوشت و مرغ در شبکه‌های فعال ادامه دار است و در نمایشگاه‌ها عرضه نمی‌شود.

تهران – اقتصاد برتر – 17 اسفند 97

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایران اکونومیست؛ صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهار کرد: تأمین کالا‌های اساسی مردم و برخورد با تخلفات می‌تواند تسکینی برای مردم در این شرایط باشد.

وی افزود: نباید حتی ذره‌ای از کالا‌ها را هدر دهیم.

صادقی در رابطه با توزیع کالا‌های اساسی در نمایشگاه‌های بهاره گفت: کالا‌های اساسی در نمایشگاه‌های بهاره در مصلی امام خمینی (ره)، فرهنگسرای خاوران و بوستان ولایت عرضه می‌شوند و در شهرستان‌ها نیز برپایی نمایشگاه‌ها بر عهده فرمانداران و شهرداران است.

وی ادامه داد: جشنواره فروش فوق العاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای را در پیش داریم و این جشنواره‌ها استانی نیست، بلکه در سراسر کشور برگزار می‌شود و همچنین حراج‌های صنفی نیز در دستور العمل داریم.

صادقی با بیان اینکه تنظیم بازار میوه در زمینه عرضه سیب و پرتقال انجام شده است، گفت: کالا‌های اساسی از جمله روغن نباتی، شکر و برنج در نمایشگاه‌های بهاره توزیع خواهند شد و کالا‌هایی مثل گوشت و مرغ در شبکه‌های فعال ادامه دار است و در نمایشگاه‌ها عرضه نمی‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: برای اینکه این چتر حمایتی ادامه دار باشد، طرح نظارتی نوروز را آغاز کردیم و برپایی نمایشگاه‌ها امسال برعهده اتاق اصناف است.

صادقی در خصوص مشکلات عرضه آرد نیز تصریح کرد: ۲۹هزار تن میزان آرد تولید شده است و در خصوص حمل و نقل آرد مشکلاتی را داشتیم که در حال حل شدن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: شایعاتی نیز در خصوص کمبود گندم بود که تکذیب می‌کنیم و هیچ کمبودی وجود ندارد. برای مصارف نظامی و آموزشی نیز مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: آرد واحد‌های نظامی خارج از سامانه شارژ می‌شود.

پاسخ دادن