۱۰ کشور برتر دنیا برای کار و زندگی

10 کشور برتر دنیا برای کار و زندگی

بانک انگلیسی «اچ اس بی سی» در رتبه‌بندی سالانه خود عنوان بهترین کشور جهان در سال ۲۰۱۹ برای کار و زندگی را به یک کشور کوچک اروپایی اختصاص داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، کشور سوئیس با کنار زدن سنگاپور، عنوان بهترین کشور جهان برای زندگی و کار را در سال ۲۰۱۹ از آن خود کرد.

سوئیس در حالی این عنوان را به دست آورده است که طی یک سال گذشته از رتبه هشتم جهان به رتبه اول صعود کرده است. سنگاپور طی پنج سال متوالی گذشته این مقام را به خود اختصاص داده بود.

بر این اساس بانک انگلیسی «اچ اس بی سی» به عنوان هفتمین بانک بزرگ جهان که سالانه بهترین کشور‌های جهان را برای کار و زندگی معرفی می‌کند، با بررسی استاندارد‌های زندگی و کار شامل جمعیت، حکومت، ثبات سیاسی و اقتصادی در کشور‌های مختلف جهان، سوئیس را به عنوان بهترین کشور برای کار و زندگی اعلام کرد.

ثبات اقتصادی ۸۰ درصدی و ثبات سیاسی ۸۶ درصدی در سوئیس باعث شده است این کشور مکانی فوق العاده ایده‌آل برای زندگی و کار باشد. همچنین طی یک سال گذشته حدود ۸۲ درصد از افرادی که برای کار به سوئیس رفته‌اند معتقدند شرایط کار و استاندارد‌های زندگی در سوئیس بسیار بهتر از کشور خودشان است.

از سوی دیگر، از هر ده نفری که برای زندگی به سوئیس مهاجرت کرده‌اند، هفت نفر اعلام کرده‌اند درآمد متوسط سالانه آن‌ها کمی بیش از ۱۱۱ هزار و ۵۸۰ دلار است (بالاتر از میانگین جهانی ۷۵ هزار و ۹۶۰ دلار) و این برای ادامه زندگی راحت قابل قبول است.

هفتاد درصد افرادی که به سوئیس مهاجرت کرده‌اند نیز از محیط پاکیزه زندگی و سلامت جسم و روان خود رضایت دارند.

طبق تحقیقات بانک «اچ اس بی سی» کشور سنگاپور در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفت و عنوان بهترین کشور برای خانواده را از آن خود کرد.

کشور‌های کانادا، اسپانیا و نیوزیلند نیز در رتبه‌های سوم تا پنجم این فهرست قرار گرفتند.

استرالیا، ترکیه، آلمان، امارات و ویتنام نیز رتبه‌های ششم تا دهم این فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

پاسخ دادن