4 نفر زنده در آتش سوزی سفره‌خانه کشته شدند

4 نفر زنده در آتش سوزی سفره‌خانه کشته شدند
اقتصادبرتر

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی مرگبار در یک قهوه‌خانه در بلوار کشاورز تهران خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – 12 خرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه خبری 125، ساعت 00:50 بامداد در پی آتش سوزی در یك قهوه خانه سنتی در بلوار کشاورز، حدفاصل خیابان 16 آذر و کارگر شمالی، شهروندان با سامانه 125 تماس گرفتند و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران همزمان آتش نشانان 4 ایستگاه را به همراه تشک نجات، بالابر و خودرو حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه اعزام كرد.
امیر هاتفی مدیر عملیات منطقه 5 در این باره گفت: در محل حادثه یك ساختمان 3 طبقه دیده می شد که در طبقه منفی آن یک سفره خانه سنتی به وسعت 150 متر مربع دچار آتش سوزی شده بود و دود و حرارت ناشی از آن به طبقه همکف ساختمان با کاربری انتشاراتی سرایت کرده و راه پله های مملو از دود بود.


وی ادامه داد: در همان لحظات اولیه چند نفر از ساختمان خارج شدند و آتش نشانان که در مدت زمان دو دقیقه و بیست ثانیه خود را به محل حادثه رسانده بودند عملیات خود را با قطع برق و گاز ساختمان آغاز کردند.
وی افزود: نیروهای عملیات در جستجوی اولیه یک نفر را که در حالت وخیمی قرار داشت از میان دود و حرارت یافتند و با اجرای کمک های اولیه و احیای ریوی به حال مساعد بازگرداندند و تا رسیدن امدادگران اورژانس اکسیژن رسانی را انجام دادند.
هاتفی تصریح کرد: افراد نجات یافته در این حادثه اظهار داشتند که افراد بیشتری در این آتش سوزی گرفتار شده اند که تیم های جستجوی آتش نشانان با بررسی بیشتر با پیکرهای سه مرد و یک خانم مواجه شدند که بنا به اظهار عوامل اورژانس فوت شده بودند.


وی بیان کرد: آتش نشانان همزمان با عملیات خاموش کردن آتش سوزی، طبقات ساختمان را برای یافتن محبوسین احتمالی جستجو کردند که خوشبختانه فردی در ساختمان یافت نشد.
مدیر منطقه 5 عملیات با اشاره به حضور مدیرعامل سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت حادثه و مرگ تاسف بار 4 شهروند در این آتش سوزی معاون پیشگیری سازمان نیز به همراه کارشناسان علت یابی در محل حضور یافتند.
وی افزود: آتش نشانان با چند رشته لوله آبدهی آتش سوزی را کاملا مهار و خاموش کردند و پس اطمینان از هرگونه آتش نهفته، دود انتشار یافته را به وسیله فن های مکانیکی مخصوص آتش نشانی تخلیه کردند.
در این حادثه محل حادثه تحویل عوامل انتظامی شد و تیم کارشناسان علت یابی آتش نشانی جهت بررسی دقیق تر در محل حاضر شدند.

سید جلال ملکی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۵٠ دقیقه بامداد امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در قهوه خانه سنتی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که بلافاصله چهار ایستگاه به همراه خودروهای پشتیبانی به محل حادثه واقع در بلوار کشاورز خیابان ۱۶ آذر و کارگر شمالی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اولین ایستگاه در مدت زمان ۲ دقیقه و بیست ثانیه به محل حادثه رسید گفت: با حضور آتش‌نشانان مشخص شد محل آتش سوزی یک ساختمان سه طبقه است که در طبقه منفی آن، قهوه خانه ای سنتی با وسعت حدود ۱۵۰ متر دچار آتش‌سوزی شده است؛ این حریق با توجه به پوشش چوبی سقف قهوه خانه به سرعت گسترش یافته بود و طبقه همکف این ساختمان را هم در بر گرفته بود.

ملکی ادامه داد: در لحظات اولیه آتش سوزی چند نفر از این ساختمان خارج شدند و اظهار کردند که همچنان افرادی در این مکان حضور دارند. آتش نشانان به سرعت عملیات را آغاز کردند و همزمان با خاموش کردن آتش به جستجوی افراد پرداختند که در مراحل اولیه یک مرد جوان را که وضعیت وخیمی داشت پس از نجات با عملیات قلبی و ریوی به عوامل اورژانس تحویل دادند و او به بیمارستان منتقل شد. در ادامه جستجوهای آتش‌نشانان نیز سه نفر آقا و یک خانم پیدا شدند که پس از تحویل آنها به عوامل اورژانس مشخص شد این چهار نفر جان خود را از دست داده اند.

به گفته وی عوامل انتظامی و شهرداری نیز در محل حادثه حضور داشتند؛ حریق پس از مدتی خاموش شده و محل حادثه برای تعیین علت این آتش سوزی به کارشناسان تحویل داده شده است.

پاسخ دادن