5 مکان گردشگری رازآلود در جهان

اقتصاد برتر

گردشگران همواره در سراسر دنیا از مکان‌های معروف بازید می‌کنند. مردم عاشق سلفی گرفتن در مکان معروف از جمله برج کج پیزا، کولوسئوم، برج ایفل، دنیای دیزنی و جاهای دیدنی دیگر هستند.

تهران – اقتصاد برتر – 25 آبان 98

به گزارش #اقتصادبرتر، بسیاری از گردشگران هنگامی که به مرور عکس‌هایشان می‌پردازند، در تصاویر خود چیز اضافی دیگری پیدا می‌کنند. به عنوان نمونه چهره‌ فردی دیده می‌شود که از آب بیرون می‌آید، در حالی که با کمی جست‌و‌جو مشخص می‌شود آن فرد سال‌ها پیش در حادثه یواس‌اس آریزونا غرق شده بود، یا برروی لوحه‌های یادبود جنگی سایه‌هایی دیده می‌شود که شبیه سربازانی هستند که وسایل خود را حمل می‌کنند. اکنون زمان آن رسیده است تا به برخی از داستان‌های عجیب و مرموز کمتر گفته شده از اتفاقات رازآلود مکان‌های دیدنی جهان بپردازیم.

*1-خواهران اسکیت‌سوار در پارک مرکزی

جنت و روزتا وان دو خواهر بودند که در دهه ۱۸۰۰ در خانواده‌های بسیار ثروتمندی در منطقه پارک مرکزی در جنوب نیویورک به دنیا آمدند. والدینشان بسیار از آنها محافظت می‌کردند و این دو دختر به‌ندرت می‌توانستند بدون آنها خانه را ترک کنند. یکی از تنها سرگرمی‌های جنت و روزتا در زمستان اسکیت بازی روی یخ بود که این کار را در حوضچه پارک مرکزی انجام می‌دادند. این یکی از معدود مکان‌هایی بود که آنها می‌توانستند به تنهایی بروند. جنت و روزتا بسیار به هم صمیمی بودند و هر دو در سال ۱۸۸۰، در فاصله چند ماه از دنیا رفتند.

در طول جنگ جهانی اول، برای اولین بار گزارش شد که یک جفت روح اسکیت‌باز در حوضچه پارک مرکزی رویت شده است. گفته شده که ارواح خواهران نمی‌توانند سرگرمی مورد علاقه خود را رها کنند و با پوشیدن همان لباس‌هایی که هنگام اسکیت بازی در یک قرن قبل در آنجا می‌پوشند دوباره به حوضچه برمی‌گردند. همچنین رویت شده است که خواهران در تابستان در حال اسکیت بازی هستند و اسکیت‌های آنها در حال عبور از هوا درست بالای سطح آب در حوضچه است.

*2- ارواح قلعه کاسا لوما

کاسا لوما یک عمارت به سبک معماری گوتیک ریوایول است که دارای باغی گسترده بوده و در تورنتو واقع شده است. این عمارت در ۴۶۰ فوت بالاتر از سطح دریا قرار دارد و توسط معمار E.J. Lennox طراحی شده، این عمارت برای فیلمبرداری چندین صحنه فیلم و تلویزیون استفاده شده و همچنین یک مکان محبوب برای برگزاری مراسم‌های عروسی لاکچری و گران‌قیمت است. البته کاسا لوما بیشتر به خاطر داستان‌های ارواح ترسناک خود مشهور شده است.

میهمانان و کارمندان به طور یکسانی گزارش داده‌اند که یک خانم را به رنگ سفید مشاهده می‌کنند، گمان می‌رود این شخص روح یک خدمتکار است که در دهه ۱۹۰۰ در این محل کار می‌کرد. همچنین خبری از خندیدن و صحبت کردن کودکانی منتشر شده در حالی که هیچ بچه‌ای در آن حوالی دیده نشده، حتی برخی ادعا می‌کنند که روح بی‌قرار هنری پالت را که مأموریت ساخت این عمارت برعهده او گذاشته شده بود و همچنین همسرش مری پالت را دیده‌اند. تمام قسمت قصر حتی تونلی که به اصطبل این عمارت منتهی می‌شود خالی از سکنه است. بسیاری از بازدیدکنندگان ادعا می‌کنند که موهایشان کشیده شده یا احساس می‌کنند چیزی از آنها به طور ناگهانی دزدیده شده است. این همه گزارش عجیب برای یک مکان، غیرمعارف است.

*3- قلعه تاریخی دوور

شهرستان کنت قلعه‌های تماشایی زیادی دارد که یکی از آنها قلعه دوور است، این قلعه در قرن یازدهم ساخته شده و مکانی تماشایی و باشکوه و البته بزرگ‌ترین قلعه انگلستان است. این مکان به خاطر نقش دفاعی مهمی که در طول تاریخ داشته به کلید ورود به انگلستان معروف شده، جای تعجب نیست که با چنین تاریخ پرتنشی، قلعه دوور برای فعالیت‌های ماوراء الطبیعه مشهور شده باشد.

گفته می‌شود که در اتاق خواب پادشاه، نیم تنه پایینی یک شخص از میان درب عبور می‌کند و ناپدید می‌شود. کارمندان گزارش کرده‌اند که همان شبح را دیده‌اند و به دنبال آن رفته‌اند، اما او سرگردان است و در محیط قلعه پرسه می‌زند. سایر گزارشات حاکی از آن است که بازدیدکنندگان صدای طبلی را شنیده‌اند که در نبرد‌ها نواخته می‌شود و یک روح بدون سر در سالن‌ها راه می‌رود. علاوه بر خم شدن در‌ها و صدای فریاد‌هایی که به گوش می‌رسد، تعداد زیادی از سربازان با لباس فرم نیز دیده شده است.

*4- طاق نصرت یا طاق خودکشی

طاق پیروزی یا طاق نصرت بنای یادبودی است که به منظور ادای احترام و افتخار به سربازانی ساخته شده که در طول تاریخ و به‌ویژه در دوران حکومت ناپلئون جان خود را در راه فرانسه فدا کرده‌اند. طاق پیروزی یا طاق نصرت یکی از مشهورترین نقاط دیدنی جهان است، اما متأسفانه تعداد بسیار زیادی علاقه دارند در آن خودکشی کنند. در سال ۱۸۷۸، مردی از فراز این بنای تاریخی پرید و با برخورد به زمین، فوراً درگذشت. در سال ۱۹۰۸ نیز، یک زن از بالای این بنای تاریخی خود را به پایین انداخت.

در روز ملی فرانسه در سال ۱۹۱۴، زن جوانی به نام رز با معشوقه خود نزاع کرد و در یک جنون آنی، رز به بالا طاق نصرت رفته و خود را به پایین انداخت. اکنون، هر بار که یک رژه از این بنای تاریخی عبور می‌کند، رز دوباره پرش مرگش را تکرار می‌کند و موجب وحشت کسانی می‌شود که در آن منطقه حضور دارند. گزارش‌های زیادی در هنگام عبور رژه و همزمانی آن با خودکشی یک زن از بالا طاق که در هنگام برخورد با زمین ناپدید می‌شود، وجود دارد.

*5- دره پادشاهان و روح سرگردان عنخ‌آمون

دره پادشاهان نام دره‌ای باستانی در کشور مصر است که در کرانه باختری رود نیل و در مقابل شهر باستانی تبس (شهر کنونی اقصر) قرار دارد. دره پادشاهان در دوران مصر باستان گورستان فرعون‌ها و دیگر اشراف است. تا به امروز این دره شامل ۶۳ مقبره است، مقبره بسیاری از پسران رامسس بزرگ از جمله توت عنخ‌آمون در دره پادشاهان واقع شده و این مکان را به یکی از مشهورترین دره‌های توریستی جهان تبدیل کرده است. این مکان به قصه‌های ماوراء طبیعی معروف است.

گفته می‌شود که باستان شناسان با هدایت ارواح بی قرار از شاهان و اشراف‌زادگان باستان در دره پادشاهان مقبره‌ها را کشف می‌کنند. با این وجود، مشهورترین داستان شبح‌وار راجع به این دره، دیدن شبح یک فرعون مصری است که نیمه شب بر ارابه سوار می‌شود. گزارش شده که این شبح یقه طلایی و عمامه باستانی می‌پوشد و ارابه او توسط اسب‌های سیاه کشیده می‌شوند.

پاسخ دادن