بنا بر اطلاعات منتشر شده توسط رسانه‌های بین المللی آئودی، برند اتومبیل‌سازی معتبر آلمان که خودروهای لوکس تولید می‌کند، به دنبال این است که با اجرای برجام به صورت مستقیم و از طریق نمایندگی مجاز وارد ایران شود.

تهران- اقتصاد برتر- ۵ بهمن ۹۵

شرکت آئودی آلمان در پی برداشته شدن تحریم‌های بین المللی علیه ایران و اجرای برجام، با پیش بینی پتانسیل رشد بازار خودروهای لوکس به دنبال ورود مستقیم به ایران است، تا بتواند از بازار بکر و پرفروش خودروی ایران بهره ببرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی Audi گزارش داده است نمایندگان این برند اتومبیل‌سازی لوکس که یکی از برندهای متعلق به فولکس واگن است، در حال حاضر سرگرم مذاکره با واردکنندگان ایرانی برای بررسی دورنمای فعالیت در این کشور هستند.

در روز های گذشته اعلام شد که پرژیران نماینده رسمی Audi در ایران شده است.

سخنگوی آئودی با اشاره به اینکه این شرکت پیش از این در ایران فعالیت نداشته است، اعلام کرد پتانسیل رو به رشدی برای خودروهای لوکس در بازار ایرانی وجود دارد.

دایملر که رقیب آلمانی آئودی است، روز دوشنبه اعلام کرد واحد کامیون سازی این شرکت با شرکت‌های ایران خودرو دیزل و گروه ماموت تفاهم نامه امضاء کرده است.

سخنگوی برند لوکس BMW هم اعلام کرده است ورود این شرکت به بازار ایران به تحولات سیاسی و اقتصادی آینده این کشور بستگی خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، اتاق‌های بازرگانی و صنعت آلمان پیش بینی می‌کند با برداشته شدن تحریم‌های بین المللی و گشایش بازار ایران، شرکت‌های آلمانی می‌توانند کالاهایی به ارزش مجموع ۱۰میلیارد یورو (۱۰.۹ میلیارد دلار) به ایران صادر کنند.

بدون شک همه به این امر واقف هستند که ایرانی ها بسیار به خودرو های آلمانی علاقه مند هستند به طوری که در گفتگو های عامیانه نیز برخی اوقات از نام این دو شرکت یعنی «بنز» و «بی ام و» استفاده می کنند. شرکت AUDI نیز از جمله شرکت های لوکس آلمانی می باشد که قطعا بسیاری از ایرانی ها منتظر و مشتاق حضور این شرکت در ایران هستند . نشانه هایی که از این شرکت ها یافت می شود به ما میگوید که شرکت های آلمانی به سوی بازار ایران خیز برداشته اند . حضور دوباره آنها میتواند بازار رقابت را نیز در ایران گرم تر کند.

*رویترز

2 نظر از مردم

پاسخ دادن