آرامش در معاملات بازار سرمایه تا پایان شهریور

بورس
اقتصاد برتر

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند بازار تا شهریور ماه که گزارش 6 ماه شرکت ها منتشر می شود آرام و بدون نوسان خواهد بود.

تهران – اقتصاد برتر – 22 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر، علیرضا تاج بر به کاهش حجم معاملات و سرعت رشد شاخص بورس اشاره و بیان کرد: در ابتدا این موضوع متاثر از کاهش چشمگیر قیمت دلار و تغییر محاسبات انجام شده برای شرکت های صادرکننده بوده است.

وی ادامه داد: بسیاری از فعالان بازار در معاملات خود سود زیادی را کسب کرده اند، این دسته از سهامداران وقتی سهام در اختیار خود را به فروش می رسانند دیگر انگیزه چندانی برای خرید سهام جدید ندارند.

تاج بر با بیان اینکه روند بازار تا شهریور ماه که گزارش 6 ماه شرکت ها منتشر می شود آرام و بدون نوسان خواهد بود، افزود: بعد از انتشار این گزارش ها مسیر اصلی بازار سرمایه مشخص و شاخص بورس به سمت صعودی در حرکت خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به صحبت دیگر کارشناسان مبنی بر اینکه شاخص بورس تا شهریور ماه به کانال ٣٠٠ هزار واحد ورود پیدا خواهد کرد، گفت: صعود شاخص بورس به کانال ٣٠٠ هزار واحد دور از دهن نیست و به نظر می رسد که بعد از انتشار گزارش ٦ ماه شرکت ها شاهد چنین اتفاقی در بازار سرمایه باشیم.

وی با بیان اینکه اکنون فعالان حاضر در بازار سرمایه بیشتر به دنبال سهم های کوچک هستند، گفت: در سهم های بزرگ میزان عرضه بالا و تکلیف نرخ فروش آنها به دلیل وضعیت دلار مشخص نیست، در بازار سرمایه هنوز سهم بنیادی که همچنان جا برای رشد دارند پیدا می شود اما نگاه کنونی بازار بیشتر به سمت سهم های کوچک است.

به گفته تاج بر، با انتشار گزارش 6 ماه شرکت ها که میزان سودآوری آن ها مشخص می شود بازار مسیر خود را پیدا می کند و بهتر می توان برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه تصمیم گیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه سهامداران باید تا قبل از سرمایه گذاری سهم هایی که از بنیاد خاصی برخوردار نیستند را بیشتر مورد بررسی قرار دهند، افزود: در مجامع اعلام شد که در سهام‌های کوچک اتفاق خاصی رخ نداده که قیمت آنها افزایش یافته اما برخی از سفته بازی‌ها بر روی سهام کوچک منجر به چنین اتفاقاتی در بازار شده است.

پاسخ دادن