آغاز پرداخت وام‌های بلاعوض به سیل‌زدگان

رئیس بنیاد مسکن گفت: برای ساخت واحد‌های شهری تخریب‌شده ۵۰میلیون تومان تسهیلات ارزان و روستایی ۴۰میلیون تومان پرداخت می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ فروردین ۹۸

به #اقتصادبرتر به نقل از شبکه خبر، علیرضا تابش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اعلام این مطلب افزود: علاوه بر تسهیلات ارزان به هر واحد شهری ۱۲ میلیون تومان و هر واحد روستایی ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود که کار پرداخت این کمک ها شروع شده است و سیل زدگان با مراجعه به ستادهای بنیاد در شهرها و روستاهای آسیب دیده؛ بعد از تایید می توانند آن را دریافت کنند.

رئیس بنیاد مسکن با بیان این که مدت بازپرداخت وام ها ۱۵ سال است تصریح کرد: ۱۰۰ درصد اعتبار کمک های بلاعوض و تسهیلات فراهم شده است و هیچ مشکلی وجود ندارد، همین امروز ۵۰ درصد بودجه مورد نیاز در اختیار ما قرار گرفت و دستور پرداخت تسهیلات هم در یکی دو روز آینده به استان ها و بانک ها ابلاغ خواهد شد.

آغاز پرداخت وام های بلاعوض به سیلزدگان

تابش با اشاره به این که در ۸ استان خسارت ها کلان و جدی است گفت: پیش بینی می شود که در همه استان های آسیب دیده نیاز به احداث یا تعمیر ۱۵۰ هزار واحد باشد که تلاش می کنیم کار تعمیر و یا احداث واحدها تا پیش از فصل زمستان تمام شود.

رئیس بنیاد مسکن گفت: در استان های گلستان و مازندران کار احداث و تعمیر واحدها شروع شده و و امروز هم کلنگ ساخت یک واحد مسکونی در آق قلا زده شد.

تابش با اشاره به تخریب ۱۴ هزار و ۲۰۰ واحد در لرستان و آسیب دیدن ۲۱ هزار واحد دیگر در این استان گفت: بنیاد با کمک سپاه و ارتش و هلال احمر و مردم، در کار بازگشایی معابر و پاکسازی سطح روستاها و شهرها را از گل و لای و توزیع غذا و امکانات مشارکت دارد.

آغاز پرداخت وام های بلاعوض به سیلزدگان

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: در خوزستان ۴۰ اردوگاه برای اسکان بیش از ۱۰۰ هزار نفر پیش بینی شده است و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیمای مرکز خوزستان و سایت های مختلف و سایت هلال احمر شده است.

سلیمی با اشاره به فراهم شدن اسکان ۱۰۰ هزار نفر گفت: همه زیرساخت های لازم برای اسکان اضطراری آماده شده است و آدرس همه اردوگاه ها در سایت امداد و نجات و هلال احمر موجود است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به توزیع دفترچه های امداد و نجات گفت: با توزیع دفترچه ها در معمولان و پل دختر کار کمک رسانی و توزیع غذا و اقلام دیگر در این مناطق سر و سامان می گیرد.

آغاز پرداخت وام های بلاعوض به سیلزدگان

در ادامه برنامه شریعتی استاندار خوزستان نیز گفت: ما به همه روستاها برای تخلیه اطلاع رسانی کرده ایم و چند بار در سیمای ملی و استانی حتی خواهش کردیم که مردمی که در معرض خطر سیل اند منازلشان را خالی کنند و به مکان ها و اردوگاههایی که فراهم شده بروند منتهی مردم مقاومت می کنند و البته ما به آنها هم که مانده اند بنا بر وظیفه کمک می کنیم.

شریعتی افزود: ما در استان امکانات و زیرساخت های لازم را برای اسکان داریم ما امکان زیرساخت کاروان راهیان نور را داریم که ۱۰۰ هزار تخت است و همه محیط های ورزشی، مدارس، پادگان ها را آماده کرده ایم و نگرانی ما هم بیشتر به دلیل حجم خروجی آب کرخه است که ممکن است برخی مناطق را تهدید کند.

استاندار خوزستان گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده خسارات سیل سال ۹۵ به کشاورزان منطقه تا پایان همین ماه پرداخت خواهد شد. با افزایش حجم سدکرخه مجبور به افزایش خروجی‌ها شدیم و این موجب شد که روستاها و شهرهای را تخلیه کرده ایم.

پاسخ دادن