آمریکا به دنبال اجرای قانون جنگل در تجارت جهانی

اقتصادبرتر

رییس تجارت اتحادیه اروپا به دنبال تهدید آمریکا برای وضع تعرفه های جدید برای اتحادیه اروپا به هم پیمانان هشدار دارد اگر رییس جمهور دونالد ترامپ سازمان تجارت جهانی را هم بپاشاند، یک خرابی عظیم در جهان ایجاد می کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ،  سیسیلیا مالمستروم افزود: اقدام آمریکا قانون جنگل ایجاد می کند و فقط قدرتمندترین زنده می ماند. رییس تجارت اتحادیه اروپا گفت: ترامپ از سازمان تجارت جهانی به بعنوان بدترین توافقی که تا به حال انجام گرفته یاد کرده است. از آنجایی که ترامپ نیازمند تایید کنگره برای دنبال کردن تهدید وضع تعرفه علیه اروپا است در پی اقداماتی است که می تواند توانایی سازمان تجارت جهانی را برای داوری در اختلافات از بین برد.

ایالات متحده سال گذشته میلادی به طور یکجانبه تعرفه هایی را بر روی آلومنیوم و فولاد خارجی وضع کرد و ترامپ اکنون اتحادیه اروپا را تهدید به وضع تعرفه بر روی خودرو و قطعات آن کرده است.

چند روز پیش دفتر نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد این نهاد آماده تعرفه ۱۱ میلیارد دلاری بر روی واردات از اروپا به دلیل یارانه داده شده این بلوک به ایرباس است. اتحادیه اروپا مذاکراتی را با هدف انجام اصلاحات در سازمان تجارت جهانی و فرونشاندن نگرانی های ایالات متحده شروع کرده؛ اما این مذاکرات تا الان به نتیجه ای نرسیده اند.

مالمستروم گفت: بدون مبالغه این مهمترین کاری است که در سیاست تجارت امروز خود داریم. بدون سازمان تجارت جهانی، شاهد خرابی عظیمی خواهیم بود که هزینه و بار آن برای تجارت بسیار ملموس خواهد بود.

پاسخ دادن