آمریکا سربازان خود را از سوریه خارج می‌کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید شکست داعش تنها دلیل حضور نیروهای نظامی این کشور در سوریه بوده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید شکست داعش تنها دلیل حضور نیروهای نظامی این کشور در سوریه بوده است.

ساعاتی پیش از این سخنان، چند رسانه آمریکایی به نقل از یک مقام دولتی از تصمیم واشنگتن برای خروج نیروهای این کشور از سوریه خبر داده بودند.

پس از توییت  ترامپ، کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد روند بازگرداند سربازان آمریکایی از سوریه آغاز شده است. بنا بر این بیانیه، خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، برای گذار به یک مرحله جدید از «جنگ علیه داعش» است. سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید در این بیانیه گفته است که این تغییر رویکرد، به معنای پایان کار ائتلاف بین‌المللی علیه داعش نیست.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سال گذشته هم چند بار تمایل جدی خود را برای خروج حدود دو هزار نیروی نظامی این کشور از سوریه ابراز کرده بود. با این حال وی پس از گفت‌وگو با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفت که سربازان این کشور همچنان و به صورت موقت در سوریه باقی خواهند ماند.

پاسخ دادن