اجلاس جهانی گردشگری امروز در همدان

اقتصاد برتر

۸۰ تن از اعضای اجلاس جهانی گردشگری از ۳۰ کشور دنیا برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) وارد همدان شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ آبان ۹۷

۸۰ تن از اعضای اجلاس جهانی گردشگری از ۳۰ کشور دنیا برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) وارد همدان شدند | بلافاصله پس از این اجلاس، نشست خبری دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و معاون رئیس جمهور با خبرنگاران برگزار می شود | در حاشیه این اجلاس کارگاه های آموزشی با حضور علاقه مندان حوزه گردشگری برگزار می شود.

عضو هیات رئیسه اجلاس جهانی گردشگری گفت: ۸۰ تن از اعضای اجلاس جهانی گردشگری از ۳۰ کشور دنیا برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری (UNWTO) وارد همدان شدند.

حمیدرضا یاری افزود: «زوراب پولولیکاشویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری نیز بعد از ظهر دیروز به همراه علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیز با پرواز مستقیم به همدان آمدند.

یاری تاکید کرد: اغلب کارشناسان بر این باورند که گردشگری تنها راه مقابله با تحریم‌های بین‌المللی است و برپایی چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی در همدان می تواند آغازگر همکاری های طولانی ایران با این سازمان جهانی باشد.

عضو هیات رئیسه اجلاس جهانی گردشگری با اشاره به اینکه این نخستین بار است که دبیر کل سازمان جهانی گردشگری به ایران سفر می کند ادامه داد: ایران ۱۶ عضو در سازمان جهانی گردشگری دارد که سه عضو آن یعنی، شرکت سیاحتی غار‌علیصدر، شهرداری همدان و مجموعه گردشگری گنجنامه از همدان هستند.

وی با بیان اینکه شرکت سیاحتی علیصدر تلاش زیادی برای میزبانی از این اجلاس انجام داد افزود: با این میزبانی ایران جایگاه خود را در گردشگری دنیا تثبیت می کند.

وی اظهار داشت: اجلاس جهانی گردشگری از ساعت هشت صبح در سالن شهدای استانداری همدان آغاز می شود و سه سخنران اصلی خواهد داشت.

یاری ادامه داد: محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان به عنوان سخنران نخست این مراسم است و پس از آن نیز علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و «زوراب پولولیکاشویلی» دبیر کل سازمان جهانی گردشگری نیز در این آیین سخنرانی می کنند.

وی اضافه کرد: بلافاصله پس از این اجلاس، نشست خبری دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و معاون رئیس جمهور با خبرنگاران برگزار می شود.

عضو هیات رییسه اجلاس جهانی گردشگری عنوان کرد: در حاشیه این اجلاس کارگاه های آموزشی با حضور علاقه مندان حوزه گردشگری برگزار می شود.

۹ استاد برجسته گردشگری در جهان به عنوان سخنران برای حضور در چهلمین اجلاس جهانی گردشگری وارد ایران می شوند | این اساتید در حاشیه اجلاس جهانی گردشگری در پنل ها و کارگاه های این اجلاس تدریس می کنند | اجلاس جهانی گردشگری از ۲۱ تا ۲۴ آبان با حضور مهمان های خارجی از ۱۵۰ کشور به میزبانی همدان برگزار می شود.

وی اظهار داشت: پرفسور لورنزوکانتونی از دانشگاه سوئیس، تامسلانیمی مدیر مرکز طبیعت فنلاند، مایکل دیجیواین استادیار دانشگاه وست چستر و الفوتسوس آدیتیا مدیر ارشد مالی سازمان توانمند سازی اجتماعی و تکنولوژیک گردشگری اندونزی از جمله این اساتید هستند.

یاری ادامه داد: کاظم وفاداری استاد دانشگاه ریستومیگو ژاپن، جعفر جعفری پروفسور دانشگاه وینسکانتین آمریکا، آگوستین رودریگز حسابرس شرکت آمادوس اسپانیا، کایسراخان موزه دار مستقل موزه بریتانیا و یانگ گیل کیم مسئول بخش تبلیغات سازمان جهانی گردشگری از جمله چهره های شاخص جهانی در حوزه گردشگری هستند.

عضو هیات رئیسه سازمان جهانی گردشگری عنوان کرد: در طول برگزاری این پنل ها، انتقال تجربیات در گسترش سطح گردشگری تاثیر دارد و می تواند ظرفیت های گردشگری همدان و ایران را شکوفا کند.

تور همدان‌گردی ویژه میهمانان حاضر در اجلاس جهانی گردشگری با هدف آشنایی بیشتر حاضران با قدمت و سابقه تمدنی در همدان برگزار شد.

تور همدان گردی و بازدید از مناطق تاریخی و فرهنگی همدان ویژه میهمانان حاضر در اجلاس جهانی گردشگری عصر امروز و یک روز قبل از آغاز رسمی این اجلاس برگزار شد.

در این برنامه شماری از شرکت‌کنندگان در اجلاس جهانی گردشگری ضمن بازدید از اماکن تاریخی همدان ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری همدان را از نزدیک مشاهده و بررسی کردند.

در این برنامه که با هدف آشنایی بیشتر حاضران با قدمت و سابقه تمدنی همدان برگزار شد؛ اماکن و بناهای تاریخی شهر همدان بازدید و موزه و تپه تاریخی هگمتانه بیش از پیش معرفی شد.

همچنین بازدید از مقبره استر و مردخای، آرامگاه بوعلی سینا و آرامگاه باباطاهر سینا در شهر همدان در برنامه تور همدان‌گردی لحاظ شده بود.

همدان ۲۰۱۸که عنوان پایتختی کشورهای آسیایی را تا پایان سال‌جاری میلادی به خود اختصاص داده است به جایی رسیده است که دبیرکل جدید سازمان جهانی جهانگردی در نخستین سفر خارجی خود پس از گرفتن این سمت و ۷۰ مهمان خارجی از ۳۰ کشور جهان همزمان با آغاز تحریم‌های یکجانبه آمریکا همدان را برای سفر انتخاب کرده‌اند.

چهلمین اجلاس جهانی گردشگری از امروز(دوشنبه) ۲۱ آبان با حضور ۸۰ تن از اعضای این اجلاس از ۳۰ کشور در همدان آغاز می شود.

پاسخ دادن