احتمال افزایش عوارض گمرکی خودروهای دپو شده در گمرکات

ثبت نام ۱۰ هزار نفر برای ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات

در حالی در لایحه بودجه سال آینده مبلغی به عنوان درآمد حاصل از وضع عوارض ارزش گمرکی خودروهای بنزین سوز در نظر گرفته شده که برخی درآمد را به معنای آزاد شدن واردات در سال آینده می دانند.

تهران – اقتصاد برتر – ۶ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از عصر خودرو، در لایحه بودجه سال ۹۸ درآمد حاصل از وضع عوارض از افزایش ۱۰/۰ ارزش گمرکی خودروهای بنزین سوز ۱۰۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است که فعالان حوزه واردات این رقم را متعلق به عوارض گمرکی خودروها اعلام کرده و معتقدند این رقم اندک نمی تواند به معنای آزادسازی واردات خودرو در سال آینده باشد.

مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر این که هیچ درآمد حاصل از واردات خودرویی در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی نشده است، گفت: این بند در بودجه سال ۹۷ نیز پیش بینی شده بود واین بند به معنای پیش بینی درآمد حاصل از واردات خودرو نیست.

وی در پاسخ به این که به طور قطع این درآمد و عوارض باید در حالی تعیین شود که واردات خودرویی انجام شده باشد، گفت: با این شرایط به نظر می رسد این میزان عوارض بر روی ۱۵ هزار خودرو دپو شده در گمرکات اعمال خواهد شد.

دادفر تاکید کرد: این درآمدها به اندازه ای اندک است که نمی توان آن را درآمد حاصل از واردات خودرو دانست.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در تشریح آخرین وضعیت خودروهای دپو شده در گمرکات اظهار کرد: میزان استهلاک این خودروها ۵ تا ۱۵ درصد آسیب دیدگی است به طوری که برخی از خودروها نیاز به تغییر صندلی، داشبورد، فرمان و تغییر رنگ دارند ضمن آن که تایر همه این خودروها نیز باید تعویض شود.

پاسخ دادن