اختصاص ۴ هزار میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده

اقتصادبرتر

رئیس کل بانک مرکزی از تخصیص بیش از چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به منظور احیا و بازسازی واحدهای آسیب دیده در سیلاب های اخیر خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، «عبدالناصر همتی» در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: همانطور که دیروز در مورد آمادگی سیستم بانکی برای مساعدت و همراهی با هموطنان سیل زده تاکید کردم، امروز در جلسه هیات وزیران در حضور رئیس جمهوری موضوع کمک ها و اقدام های دولت برای جبران بخشی از خسارت های وارده به اموال، دارایی ها و فعالیت های اقتصادی مردم مطرح شد.

مقرر شد علاوه بر کمک های بلاعوض دولت، برای تعمیرات و ساخت واحدهای آسیب دیده شهری و روستایی در جریان سیل اخیر و همچنین بازسازی و احیای زمین های کشاورزی و واحدهای تولیدی زیربخش های کشاورزی، وام و تسهیلات ارزان قیمت اختصاص یابد.

رقم این تسهیلات بیش از چهار هزار میلیارد تومان برآورد می شود و ما به التفاوت نرخ تسهیلات تا نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط دولت تقبل و پرداخت خواهد شد.

اطلاعیه مشترک منتشره توسط شورای هماهنگی بانک های دولتی و شورای کانون بانک های خصوصی مبنی بر امادگی بانک ها در همراهی با سیاست های دولت و بانک مرکزی قابل تقدیر است و امیدوارم هر چه سریعتر آغاز شود.

پاسخ دادن