ارتش عربی، جایگزین نیروهای امریکایی می‌شود

ناتو-عربی
اقتصاد برتر

یک رسانه غربی از تلاش واشنگتن برای متقاعد کردن کشورهای عربی برای ایجاد یک ارتش و استقرار آن به‌جای نظامیان امریکایی در سوریه خبر داد.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۱ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از مانیتورینگ آوا، دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور امریکا امیدوار است که ماموریت ارتش امریکا در سوریه را با ایجاد یک ارتش عربی به پایان برساند.

 در همین رابطه یک مقام امریکایی به روزنامه وال استریت ژورنال گفت: دولت ترامپ به دنبال تشکیل نیرویی عربی برای جایگزینی نیروهای امریکایی در سوریه و استقرار آنها در بخش شمال شرقی آن کشور پس از شکست داعش در این منطقه است.

 از سوی دیگر، جان بولتون؛ مشاور امنیت ملی جدید دونالد ترامپ، اخیرا با عباس مصطفی کامل؛ رئیس اطلاعات مصر گفت‌وگو کرده تا بداند آیا قاهره در این طرح مشارکت خواهد کرد یا خیر؟

 مقام‌های امریکایی برای تشکیل ارتش عربی به سراغ عربستان، قطر و امارات رفته‌اند تا توسط آنها میلیاردها دلار هزینه و منابع نظامی را برای تضمین امنیت سوریه پس از شکست داعش تامین کنند.

 مقام‌های امریکایی به وال‌استریت ژورنال گفته‌اند که متقاعد کردن اعراب برای اعزام نیرو به سوریه در صورت خروج کامل نیروهای امریکایی از آن کشور جنگزده امری دشوار است.

پاسخ دادن