استان مرکزی یاری‌رسان سیل‌زدگان لرستان

 استاندار مرکزی گفت: وضعیت استان لرستان برای ما نگران کننده است و به محض اطمینان از شرایط امن استان مرکزی به کمک آنان خواهیم شتافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ فروردین ۹۸

به گزارش اقتصادبرتر ، سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در گفتگو و ارتباط مستقیم با شبکه خبر اظهار کرد: تا این لحظه هیچگونه تلفات جانی در استان مرکزی بر اثر بارش و سیلاب گزارش نشده است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته چندین روستا در محاصره سیل قرار گرفت که با تلاشهای شورای مدیریت بحران نقاط حادثه خیز خالی از سکنه شد تا شاهد تلفات جانی نباشیم.

رودخانه اراک در شرایطی اضطراری قرار دارد که درصورت سر ریز شدن آب رودخانه با وضعیت بحرانی ای روبرو خواهیم بود.

تدابیر لازم برای مقابله با سیل در نقاط مختلف استان اندیشیده شده است و استان توانسته ۱۵۰ میلیمتر بارندگی را در ۷۲ ساعت اخیر کنترل کند.

پنج روستا در شمال شرق اراک و مجاورت تالاب میقان در محاصره آبگرفتگی قرار دارد که چندین دستگاه بیل مکانیکی و خودروهای سنگین در این مناطق در حال حفر کانال برای هدایت اصولی آب هستند که آب وارد منازل روستایی نشود.

تا این لحظه هیچگونه تلفاتی در استان مرکزی بر اثر بارش و سیلاب گزارش نشده است و خسارات مادی وارد شده ناشی از سیلاب نیز اندک است.

وضعیت استان لرستان برای ما نگران کننده است و به محض اطمینان از شرایط امن استان مرکزی به کمک آنان خواهیم شتافت و ۳۰ دستگاه ماشین سنگین به استان لرستان جهت امداد فرستاده شده است و امشب نیز هزار چادر به این استان ارسال می شود.

دو تیم تخصصی امدادونجات در سیلاب جمعیت هلال احمراستان مرکزی به مناطق سیل زده استان لرستان با تجهیزات کامل اعزام خواهند شد.

پاسخ دادن