جف سشنز دادستان کل و وزیر دادگستری دولت دونالد ترامپ بر سر تنش با رئیس‌جمهوری آمریکا استعفای خود را ارائه کرد.

تهران – اقتصاد برتر- ۱۷ خرداد ۹۶

وال استریت ژورنال نوشت بنابر گزارش منابع مطلع، سشنز در پی تنش با ترامپ در باره تحقیقات درخصوص مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی، استعفای خود را ارائه کرده است.

ارائه این استعفا حالت رسمی نداشته است.سشنز این کار را به این دلیل که می‌دانست ترامپ از دخالت نکردن او در تحقیقات ماه مارس روسیه عصبانی است انجام داد.

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید و «سارا ایسگر فلورس» سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا از اظهار نظر در این خصوص امتناع کردند.

همچنین سی ان ان نیز به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد رئیس‌جمهوری ودادستان کل آمریکا طی هفته‌های اخیر و پس از آنکه سشنز خود را از تحقیق درباره روسیه نجات داد، تنش شدیدی بین این دو درگرفته است.

سی ان ان افزود یک مقام رسمی دولت به این شبکه خبری گفته است که دادستان کل آمریکا تاکید کرده است، درصورتی که دونالد ترامپ وی را نخواهد، استعفا خواهد داد.

این شبکه خبری آمریکایی درادامه آورده است این امر با مساله شهادت دادن جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی در کمیته تحقیق کنگره آمریکا درخصوص گفت‌و‌گوهای خصوصی وی با شخص رئیس‌جمهوری بر سرتحقیق مداخله روسیه و همچنین برخی تحقیقات درخصوص ارتباط جرد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا در ایجاد یک کانال مخفی با روسیه، همزمان شده است.

ترامپ مدام و گاهی در حضور عموم سرخوردگی خود را از تصمیم سشنز برای کناره‌گیری رسمی از دخالت در پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اعلام کرده است. سشنز پیش از این گفته بود این تصمیم را با مشورت وکلای وزارت دادگستری اتخاذ کرده است.

به نظر می‌رسد ترامپ به دلیل تشدید تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۷ آمریکا در شرایط نامناسبی قرار گرفته و به همین دلیل مدام از اطرافیان خود انتقاد می‌کند.

پاسخ دادن