«اطلاعیه مهم» فدراسیون بوکس درباره مسابقه صدف خادم

اقتصادبرتر

فدراسیون بوکس ایران، با انتشار یک «اطلاعیه مهم» نسبت به مسابقه صدف خادم، بوکسور زن ایرانی در فرانسه واکنش نشان داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فدراسیون بوکس ایران، در این اطلاعیه آمده است: «با عنایت به اینکه فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بانوان هیچ گونه فعالیتی ندارد، لذا برگزاری مسابقات و تمرینات این رشته ورزشی در هر مکانی مربوط به این فدراسیون نیست و مسوولیت آن با برگزارکنندگان و یا شخص شرکت کننده خواهد بود.»

همچنین حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس ایران، روز دوشنبه به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران گفت که مسابقه صدف خادم در فرانسه «ارتباطی به ما ندارد و او نماینده فدراسیون ایران نبوده است.»

در حالی که مسابقات بوکس زنان در ایران همچنان ممنوع است، رئیس فدراسیون بوکس ایران مدعی شد که «اقدامات لازم» در این زمینه انجام داده شده و این فدراسیون «مابقی کار را به وزارت ورزش سپرده و هر تصمیمی که مسئولان وزارت اتخاذ کنند را» می‌پذیرد.

او با بیان این که «ورزشکاران خانم زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند، اما هنوز شناسایی نشده‌اند»، ادامه داد که این فداسیون نیز هیچ اقدامی برای شناسایی و معرفی بوکسورهای زن خانم انجام نداده است.

رئیس فدراسیون بوکس ایران پیشتر در آبان ماه گذشته، اعلام کرده بود که «طبق سیاست فدراسیون جهانی بوکس (آیبا)، در سال‌های بعد فعالیت بخش بانوان همه کشورهایی که عضو آیبا هستند الزامی خواهد شد. ما هم برابر با قوانین و مقررات اسلامی کشورمان با حفظ تمام شئونات اسلامی در چارچوب الزامات اسلامی کار را به پیش خواهیم برد.»

صدف خادم، نخستین بوکسور زن ایرانی شامگاه شنبه سیزدهم آوریل در یک مسابقۀ رسمی در شهر بندری «روآیان» در غرب فرانسه شرکت کرد و بر حریف فرانسوی خود پیروز شد.

Image result for ‫صدف خادم‬‎

این بوکسور زن ایرانی پیروزی خود را به همۀ زنان ایران اهدا کرد و به آنان توصیه کرد برای دست یافتن به اهداف خود پشتکار داشته باشند.

پاسخ دادن