افتتاح ایرانول آبادان پس از ۳۶ سال

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول گفت: بازسازی کامل کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان پس از ۳۶ سال همزمان با سوم خرداد سال آینده در سالروز آزادسازی خرمشهر به بهره‌برداری می‌رسد.

تهران   – اقتصاد برتر – ۲۲ بهمن ۹۵

بنابر اعلام شرکت نفت ایرانول، عیسی اسحاقی مدیرعامل این مجموعه در جلسه شورای مدیران شرکت نفت ایرانول آبادان که در نهمین روز از دهه مبارک فجر برگزارشد، گفت: فاز اول بازسازی کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان پس از ۳۵ سال در سوم خرداد امسال آغاز شد و فاز دوم و بازسازی کامل در سوم خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که تولید انواع روانکار، روغن دریایی، موتوری، دیزلی، صنعتی و … در آن انجام می‌شود.

وی کاهش خام‌فروشی، ایجاد ارزش افزوده بیشتر، پایگاه مناسب برای صادرات و داشتن انبار مناسب و کاهش قیمت تمام شده محصولات به دلیل منطقه آزاد بودن را از مهم‌ترین مزایای این کار دانست.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول همچنین از موافقت هیات‌مدیره شرکت برای تولید روغن گروه ۲ و ۳ برای اولین بار با جذب سرمایه‌گذار خارجی در آبادان خبر داد و گفت: این سرمایه‌گذاران هفته آینده برای انجام مذاکره نهایی به ایران می‌آیند.

اسحاقی همچنین از تصویب هیات‌مدیره ایرانول و موافقت در مورد تولید روغن دریایی در آبادان با مشارکت شرکت کشتیرانی، شرکت ملی نفتکش و یک شرکت معتبر در تولید این نوع روغن‌ خبر داد و گفت: در سال آینده کارهای اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی تصریح‌کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده، طی ۱۰ ماه گذشته خام‌ فروشی در شرکت نفت ایرانول ۲۵ درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول همچنین از روند بازسازی تولید روغن این پالایشگاه و پایانه در حال ساخت ایرانول در ماهشهر بازدید کرد.

اسحاقی گفت: به زودی پایانه صادراتی ایرانول در ماهشهر با ظرفیت مخازن ۲۵ هزار تنی افتتاح می‌شود که با بهره‌برداری از این پایانه می‌توان ظرفیت ذخیره‌سازی محصولات صادراتی را به دو تا سه ماه افزایش داد که این امر سود مناسبی را نصیب شرکت می‌کرد.

*ایسنا

 

پاسخ دادن