افتتاح حساب ونزوئلا در چین، روسیه، ترکیه و هند

اقتصادبرتر

منابع آگاه اعلام کردند دولت ونزوئلا به تقریبا ۵۰ شرکت مصرف کننده این کشور اعلام کرده در بانک های روسیه، ترکیه، چین و هند حساب های بانکی افتتاح کنند تا شروع به ایجاد رابطه با تامین کنندگان این کشورها کنند.

تهران – اقتصادبرتر-۲ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، یکی از این منابع گفت: وزارت دارایی ونزوئلا کارگاه آموزشی برای مدیران عامل این شرکت ها در مورد چگونگی افتتاح حساب های خارجی برگزار نخواهد کرد. همچنین به شرکت ها در مورد تلاش برای برهم زدن و بی ثباتی ونزوئلا هشدار داده شده است.

در جلسه ای که مقامات اقتصادی ونزوئلا با مدیران عامل شرکت ها داشتند، اعلام کردند از آنجایی که تورم در حال کاهش یافتن است، قیمت ها را افزایش ندهند. الگوی افزایش قیمت در ونزوئلا با نرخ رسمی ارز گره خورده است. همچنین نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا مشتاق به داشتن حمایت بین المللی از چین، روسیه، ترکیه و هند که اخیرا به خریدار کلیدی نفت این کشور تبدیل شده، است.

در ماه اکتبر سال گذشته میلادی بانک های خصوصی ونزوئلایی ترغیب به افتتاح حساب در نزد «موسناربانک» که بخشی از آن متعلق به گازپروم بانک روسیه و بخش دیگر آن به دولت ونزوئلا است شدند تا قادر به انجام تراکنش های بین المللی باشند. بر پایه این گزارش، تورم سالانه روسیه در هفته های گذشته به رقم ۳۵۹ هزار درصد رسید و اکنون آمریکا به دنبال مسدود کردن دارایی های دولتی این کشور است.

پاسخ دادن