اوراق خزانه اسلامی، فرصتی به‌جای سپرده‌های بانکی|مرتضی عباد|تلگرام

اقتصاد برتر

حذف سود روز شمار و زمزمه کاهش سود بانکی باعث رونق اوراق‌های بورسی شده و چند وقته سبز هستن؛ سر سال هم اکثراً تقاضا براشون بالاست؛ افت بازار هم مزید علت شده تا برخی صندوق‌ها برن سمت اوراق.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ دی ۹۷

💡اوراق خزانه اسلامی، فرصتِ جذاب بجای سپرده‌های بانکی

✍️ مرتضی عباد – تحلیلگر بازارهای مالی

✅ حذف سود روز شمار و زمزمه کاهش سود بانکی باعث رونق اوراق‌های بورسی شده و چند وقته سبز هستن؛ سر سال هم اکثراً تقاضا براشون بالاست؛ افت بازار هم مزید علت شده تا برخی صندوق‌ها برن سمت اوراق.

☝️به نظر من اگه کسی تو بانک پول داره و دنبال یه جایگزین مطلوب تر می گرده بهتره بره اوراق بخره:

۱⃣ هم سودش بالا تر از سود بانکیه.
۲⃣ هم ریسکش کمتر از بانکه، بالاخره شما اوراق خزانه دولت می‌خری و تضمین و امنیت بالاتری داره.
۳⃣ هم اینکه می‌تونید باهاش برخورد سپرده روزشمار رو بکنید، یعنی هر ماه اندازه سودتون یا نیازتون بفروشید و خرج کنید و سودتون کم نشه، تازه هر اندازه هم بخواهید می تونید نقد کنید و دیگه اینجا مثل بانک کسر سود نداریم.

💬 مثلا شما یه اخزا می خرید برا سررسید سال بعد به فرض مثال ۸۰ هزار تومن، خیالتون راحته این ورقه در سررسید با ۱۰۰ هزار تومن توسط خود دولت بازخرید خواهد شد؛

⚠️ به‌عبارتی سودش در دلش هست؛ حالا شما هر زمان هر قدر هم لازم داشتید از این سودتون خرج می کنید، واحدهاش هم زیر ۱۰۰ هزار تومنه.

👁‍🗨 اگه کسی پول تو بانک داره می تونه به عنوان یه آلترناتیوِ جذاب به اوراق هم نظری بندازه.

*مطالب مطروحه در نوشته فوق مربوط به نویسنده آن در شبکه های اجتماعی می باشد، رسانه اقتصاد برتر تنها آن را بازنشر داده است و هیچکدام از تحلیل های آن را تایید یا رد نمی کند*

*اقتصاد برتر

پاسخ دادن