بازداشت یک صادرکننده متخلف فرآورده های نفتی در تهران

همزمان با انتشار خبرهایی در خصوص افزایش قاچاق سوخت، یکی از صادرکنندگان مهم فرآورده های نفتی بازداشت شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از تسنیم، صبح دیروز یک صادرکننده شناخته شده فرآورده های نفتی در تهران بازداشت شد. بر این اساس متهم اصلی این پرونده فردی شناخته شده از یکی از شرکتهای مهم صادرکننده فراورده های نفتی می باشد. اطلاعات اولیه در خصوص بازداشت این متهم در رابطه با قاچاق فراورده های نفتی نشان میدهد، پرونده مذکور یکی از مهمترین پرونده های قاچاق سوخت و فراورده های نفتی کشور طی سالهای اخیر میباشد.

ظاهرا درپرونده مذکور عملیات بلندینگ خارج از فرایندهای قانونی و ضوابط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است.

گفتنی است، در تماس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس، با یک مقام ارشد در استان هرمزگان، ضمن تایید خبر مربوط به بازداشت فردی در ارتباط با ابر پرونده قاچاق فراورده های نفتی، توضیحات بیشتر به روزهای آینده موکول شد.

از سال ۹۵ و همزمان با تاکید ویژه مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا در استان هرمزگان، مقامات انتظامی و قضایی این استان تلاش ویژه ای را برخورد با قاچاقچیان کالان کالا و ارز در دستور کار خود قرار داده اند. به عنوان مثال پرونده بزرگ قاچاق ۱۱۲۸ کانتینر ظروف شیشه ای که طی سالهای ۹۴ و ۹۵ به وقوع پیوسته بود با تلاشهای مقامات انتظامی، امنیتی، قضایی و مدیران وقت ستاد نظارت گمرک به نتیجه رسید و متهم اصلی پرونده ضمن محکومیت به حبس به پرداخت جریمه ۴۰۰ میلیارد تومانی محکوم شد.

پاسخ دادن