بازدید وزیر صمت از صنایع آذرآب و هپکو اراک

اقتصاد برتر

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت : به منظور حمایت از تولیدات داخلی ورود محصولاتی که نمونه آن در داخل کشور تولید می شود ممنوع است. 

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکز اراک، رضا رحمانی در حاشیه بازدید از دو شرکت بزرگ صنعتی هپکو و آذرآب گفت: استفاده از حداکثر توان داخلی و تخصص ایرانی که از منویات رهبر معظم انقلاب است در اولویت این وزارتخانه است و بر اساس قانون واردات محصولاتی که در داخل تولید می شود ممنوع است.

اقتصاد برتر

وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه بازدید از کارخانه آذرآب هم گفت: این شرکت نقش تاثیرگذاری در تولید تجهیزات تخصصی صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی برخوردار است و استفاده حداکثری مدیران پروژ های نفتی از توان تخصصی شرکت آذراب خواست و توصیه وزارتخانه صنعت است .

شیخ زاده مدیر عامل شرکت آذرآب هم گفت : این شرکت با در دست داشتن تولید هزار تن تجهیزات پالایشگاهی با ۶۰ درصد ظرفیت در حال تولید است که ظرفیت تولید نسبت به سال گذشته سه برابر شده است .

و ی از بازگشت تولید به شرکت هپکو ابراز خرسندی کرد و گفت: شرکت هپکو که در گذشته با مشکلات و موانع تولید روبرو بود با همکاری و تعامل و صبوری کارگران و تلاش های مدیران استان و کشوری به تولید بازگشته و مدل احیای هپکو مدل راهگشایی برای حل مشکلات صنایع بزرگ کشور است .

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از شاتا، رضا رحمانی در جریان بازدید از شرکت هپکو در جمع استقبال کارگران این کارخانه گفت: خوشبختانه شاهد به تولید نشستن هپکو هستیم و فعالیت و کار و تلاش در این مجموعه در جریان است. این واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشته و کارگران و مدیران آن با انگیزه در حال کار هستند . وی با بیان اینکه استان مرکزی یکی از قطب های صنعتی کشور است، گفت: حتما برنامه های مختلفی برای فعالسازی ظرفیت تولید استان و کشور در دستور کار است.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه برنامه دولت و وزارت صنعت حفظ و تامین خطوط تولیدی است، گفت: فعال شدن همه واحدهای تولیدی کشور در اولویت است و همه استانداران و دولت پیگیر این مهم هستند . رحمانی حفظ خطوط تولیدی را به معنی حفظ اشتغال دانست و اظهار کرد: امروز یکی از برنامه های اولویت دار دولت تکمیل پروژه های نیمه تمام خاصه پروژه های دارای بیش از ۶٠ درصد تولید است و نوسازی صنایع در اولویت قرار دارد. ظرفیت های مالی و حمایت مالی خوبی در این راستا در نظر گرفته شده است و هرگونه حمایت را اعمال خواهیم کرد . وی افزود: براساس برنامه فعالسازی معادن کوچک کشور در دستور کار است و می توان تامین ماشین آلات مورد نیاز در این زمینه را از طریق هپکو انجام داد. بخشی از تولیدات و سفارشات شرکت هپکو نیز مربوط به شرکت راهداری کشور است. با برنامه ای که دولت برای هپکو دارد نه تنها وضع موجود حفظ می شود بلکه قابل ارتقا نیز خواهد بود .

پاسخ دادن