بانک‌ و صرافی دلار را چند می‌خرند؟

هشدار‌های مالیاتی و بانکی به خریداران ارز

بانک‌ها امروز (۲۴ بهمن) قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۵۸۶ تومان اعلام کردند که نسبت به روز گذشته افزایش بیش از ۱۰۰ تومانی داشته است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، بانک مرکزی از نیمه نخست امسال، بانک‌ها را مجاز کرده که ارز مردم را خریداری کنند که نرخ ارز در بانک‌ها در ابتدا فاصله قابل توجهی به نرخ بازار داشت، اما به تدریج قیمت ارز در بانک‌ها به قیمت بازار آزاد نزدیک شد و حتی در برخی روزها از بازار آزاد نیز پیشی گرفت.

بر این اساس، بانک‌ها امروز هر دلار آمریکا را با نرخ ۱۱ هزار و ۵۸۶ تومان و هر یورو را ۱۳ هزار و ۱۳۸ تومان از مردم می‌خرند.

نرخ خرید دلار و یورو در بانک‌ها در روز گذشته به ترتیب ۱۱ هزار و ۴۵۹ تومان و ۱۲ هزار و ۹۲۳ تومان اعلام کرده‌اند.

همچنین نرخ خرید پوند انگلیس در بانک‌ها امروز با افزایش ۲۱۱ تومانی به ۱۴ هزار و ۹۵۲ تومان رسیده است.

قیمت دلار و یورو در صرافی‌ها

این در حالی است که بر اساس اعلام بانک مرکزی تا ساعت ۱۴ امروز، قیمت خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانک‌ها ۱۱ هزار و ۸۳۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۱ هزار و ۹۳۰ تومان است.

از سوی دیگر این صرافی‌ها، قیمت خرید یورو را تا این ساعت ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند.

همچنین شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران می‌توانند تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها به آن‌ها پرداخت کنند که قیمت این ارز امروز در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۷۸۹ تومان بدون احتساب کارمزد است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان می‌رسد.

پاسخ دادن