بسیج کشور برای نجات پلدختر

در پی تشدید بارش های سنگین و جاری شدن سیل در شهر پلدختر و گرفتار شدن مردمی که به بلندی ها پناه برده اند ، امکانات کشور برای نجات گرفتار شدگان در سیل بسیج شد .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ فروردین ۹۸

سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به تمامی نیروهای نظامی حاضر در منطقه دستور داد تا رفع مشکل کامل سیل در منطقه باقی بمانند .

اسماعیل نجار رئیس ستاد بحران اطلاع داد ، امکانات گسترده ای برای نجات مردم گرفتار راهی منطقه شده است اما شدت باران کار امداد و نجات را دشوار کرده است .

وی افزود : به دلیل شرایط نامساعد جوی راه رسیدن به افراد گیر افتاده در سیل دشوار شده اما ارتفاع آب در پلدختر بیشتر نخواهد شد

شماری از ساکنان پلدختر که از قبل شهر را ترک نکرده بودند با افزایش ارتفاع آب در اثر شدت بارش باران و سیلاب در بام خانه های خود گرفتار شده اند . این افراد برای فرار از غرق شدن به پشت بام خانه های خود پناه برده اند.

اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، گفت: ۱۴ فروند بالگرد در کرمانشاه و اصفهان آماده پرواز به سمت پل دختر در استان لرستان هستند. ۵ نفربر آبی خاکی نیز به این منطقه اعزام شده و در آستانه ورود به شهر پل دختر هستند اما هنوز موفق به ورود به شهر نشده اند .

وی گفت : تعداد قابل توجهی قایق به منطقه اعزام شده اند که منتظر شرایط مناسب تر برای شناور شدن در شهر هستند .

وی اظهار داشت: کمک های بسیاری به منطقه برای نجات افراد گرفتار اعزام شده و ما همه تلاشمان را برای کمک به مردم بکار خواهیم گرفت.

نجار در خصوص افزایش احتمالی ارتفاع آب سیلاب در پل دختر گفت: ارتفاع آب در پل دختر بیشتر نخواهد شد. گاهی رعد و برق در آسمان این منطقه وجود دارد  ولی بارندگی فروکش کرده است و به تبع ارتفاع آب نیز کاهش خواهد یافت.

شهرستان پُلدُختَر یکی از شهرستان‌های استان لرستان است که در جنوب این استان قرار گرفته . پلدختر شهرستانی کوهستانی و در میان کوه‌های سر به فلک کشیده زاگرس واقع

پاسخ دادن