بلبشوی قیمت‌ها در فرودگاه‎ها!

اقتصادبرتر

گشت مشترک تعریزات حکومتی از وضعیت غرفه‌های داخل سالن‌های انتظار فرودگاه مهرآباد بازدید کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، در این بازدید که با حضور رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی تهران، بازرسان سازمان صنعت، معدن، تجارت، کارشناسان اجرای احکام، کارشناسان بهداشت و بازرسان اصناف انجام شد، تخلفات متعدد صنفی و بهداشتی مشاهده شد.

* سیب زمینی سرخ کرده ۲۲ هزار تومان

در این بازرسی‎ها، بر اساس اعلام یک شکایت مردمی، یک ظرف کوچک سیب زمینی سرخ کرده ۲۲ هزار تومان فروخته شده بود. کارشناس اجرای احکام به صورت ناشناس از فروشنده غرفه قیمت سیب زمینی سرخ کرده را پرسید و چون متصدی غرفه مشکوک شده بود که ممکن است بازرس باشد، قیمت را ۱۰ هزار تومان اعلام کرد در حالی که در فهرست قیمت، ۱۷ هزار تومان نوشته شده بود.

علیرضا کمالی، بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو سیب زمینی در بازار حدود سه هزار تومان است بنابراین با توجه به مقدار اندک سیب زمینی سرخ کرده و سایر هزینه‌ها باید قیمت آن حداکثر هشت هزار تومان باشد اما سه برابر قیمت فروخته شده است.

متصدی این واحد صنفی در پاسخ به سؤال بهروز طالبیان، رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی تهران درباره اینکه چقدر اجاره بها پرداخت می‌کنید، گفت: برای غرفه ای به مساحت چهار متر ماهانه مبلغ ۴۵ میلیون تومان پرداخت می‌کنم. هزینه‌ها بالاست و واقعا با این مقدار اجاره نمی توانم از پس هزینه‌های زندگی برآیم.

سوسن رسولی، کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت غرب تهران نیز وضع بهداشتی این غرفه را نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: مشکل از متصدی این غرفه نیست بلکه مشکل اصلی مربوط به فرودگاه است زیرا غرفه‌هایی با فضای بسیار کوچک اجاره می‌دهد که فاقد هرگونه امکانات است.

وی ادامه داد: معلوم است که در این فضای کوچک، متصدی غرفه نمی تواند بهداشت را به خوبی رعایت کند چون حجم کار در این مکان زیاد است و فضایی برای میز کار یا حتی آب گرم برای شستشوی ظروف ندارد.

این کارشناس بهداشت یادآور شد: پیش از این برای هر صنف، متراژ خاص در نظر گرفته می‌شد امااکنون متراژ برداشته شده و مالکان از جمله شهرداری و فرودگاه‌ها به هر نحوی که بخواهند، ملک خود را اجاره می‌دهند.

در غرفه دیگری که چای، نسکافه و کیک عرضه می‌شد، ظرف‌های کیک‌های شکلاتی روی میز قرار داشت و به درخواست مشتری یک برش کیک در ظرفی جدا فروخته می‌شد.

کارشناس بهداشت با دستگاه سنجش آلودگی سطحی، بار میکروبی ظرف سرو کیک خیس شکلاتی را اندازه گیری کرد که میزان آن، ۶ بود و به گفته وی عدد زیر ۱۰ بیانگر این است که وضع مطلوب است.

به گفته رسولی، کیک‌ها حتما باید در یخچال نگهداری شود اما در محیط باز قرار داشت و هر برش کیک هم به قیمت ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسید.

*بیسکویت و شکلات‌های خارجی قاچاق در فرودگاه

در یکی از غرفه‌هایی که محصولات سوپرمارکتی عرضه می‌شد، مقدار انبوهی شکلات و بیسکویت خارجی قاچاق فاقد برچسب اصالت و سلامت در معرض دید مشتریان قرار داشت.

انواع بیسکویت و شکلات‌های کاکائویی خارجی، نوشیدنی‌های انرژی زا و آدامس‌هایی که برخی از آنها تاریخ مصرف مشخص هم نداشت، با قیمت‌های آنچنانی به فروش می‌رسید.

بهروز طالبیان، رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی تهران درباره این کالاها گفت: عرضه کالای قاچاق ممنوع است و پس از تشخیص اینکه این کالاها قاچاق هستند، کارشناسان اجرای احکام تعزیرات کالاها را جمع آوری و صورت جلسه می‌کنند. این کالاها به سازمان جمع آوری اموال تملیکی تحویل داده می‎شود تا نسبت به معدوم سازی آنها اقدامات لازم انجام شود.

* کوتاهی مو ۴۰ هزار تومان

در غرفه آرایشگاه مردانه نیز قیمت کوتاهی موی آقایان ۴۰ هزار تومان بود در فهرست خدمات این واحد صنفی، قیمت‌های متفاوتی برای خدمات نامشخص مانند ماساژ سر درج شده بود. متصدی این واحد صنفی گفت: ماهانه ۱۱ میلیون تومان اجاره پرداخت می‌کنم.

*پاسخ معاون فرودگاه مهرآباد درباره گرانفروشیها

مهدی نامداری، معاون فرودگاه مهرآباد در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره علت گرانفروشی غرفه‌های فرودگاه و اجاره بهای سرسام آور گفت: تمام قراردادهای سال ٩۶ و ٩٧ غرفه ها، از

ابتدای امسال برای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال شده است. برحسب مصوبات جلساتی که در استانداری تهران برگزار شده، قراردادهای غرفه‌های سالن انتظار فرودگاه از طریق فراخوان و به صورت مزایده واگذار می‌شود و در فرودگاه واگذاری خرد نداریم؛ به طوری که در چهار ترمینال فرودگاه مهرآباد، پنج بهره‌بردار عمده مستقر هستند.

نامداری خاطرنشان کرد: البته در قرارداد بهره برداران آمده است، در صورتی که امتیاز بهره‌برداری به شخص ثالث واگذار شود باید یک نسخه از قرارداد در اختیار مدیریت فرودگاه قرار گیرد. آنچه که در بخشنامه‌ها به ما ابلاغ شده، این است، زمانی که فراخوان برگزار می‌شود، بر اساس آنالیز درآمد، بهره‌بردار در همان بازه قیمت می‌تواند امتیاز بهره برداری را به شخص ثالث واگذار کند بنابراین مصداق ادعای اجاره بهای گزاف باید تبیین شود تا بررسی کنیم چنین اتفاقی رخ داده است یا نه. آنچه مستند نزد فرودگاه است و به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم ارسال شده، چنین نیست.

معاون فرودگاه مهرآباد تصریح کرد: واگذاری خارج از چارچوب فراخوان به فرودگاه اعلام نشده و در واگذاری‎ها، فرودگاه از لایحه قانونی واگذاری اماکن تبعیت می‌کند. از سال ٩١، چارچوب اعطای غرفه‌ها به سمت برگزاری فراخوان رفت و در روند برگزاری مزایده، به پیشنهاددهندگان با قیمت بالاتر امتیاز واگذار می‌شود که البته در بازبینی‌های صورت گرفته، سقف قیمت برای پیشنهادها تعیین شد بنابراین قیمت‌هایی که از دامنه تعریف شده بالاتر باشند، از مزایده حذف می‌شوند.

وی اظهار داشت: چارچوب اعطای امتیاز بهره برداری از غرفه‌های سالن انتظار در فرودگاه طبق قانون، برگزاری مزایده است یا باید روش مزایده حذف شود که در آن صورت مفاسدی در پی خواهد داشت یا باید روند موجود آسیب شناسی و مشکلات برطرف شود.

* خدمات فرودگاهی لوکس و گران تر از بیرون است

معاون فرودگاه مهرآباد با تاکید بر اینکه خدمات فرودگاهی لوکس و گران تر از بیرون است، افزود: نرخ خدمات فرودگاهی در دنیا با سطح شهر متفاوت است. تامین امنیت تا آماده سازی محل در محیط فرودگاه با بیرون از آن تفاوت دارد بنابراین هزینه بیشتری را باید پذیرا بود ضمن اینکه محدودیت در حوزه فرودگاهی در کنار بهره مندی از تسهیلات قانونی به طور طبیعی افزایش رقم را در پی دارد.

وی ادامه داد: فرودگاه شأن قیمت گذاری ندارد اما گفته می‌شود که حاشیه سود خدمات فرودگاهی تا ٣٠ درصد بالاتر از سطح شهر است.

نامداری افزود: صندوق فروشگاهی غرفه‌ها را در اختیار داریم تا در صورت تخلف با آنها برخورد شود همچنین به دستگاه‌های نظارتی هم اعلام کردیم که در صورت برخورد با متخلفان گزارش آن را در اختیار فرودگاه هم قرار دهند.

* گرانفروشی در هرجایی تخلف تلقی می‌شود

در ادامه، بهروز طالبیان، رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی تهران گفت: گرانفروشی در هرجایی تخلف تلقی می‌شود. مشکل غرفه داران برای گرانفروشی، اجاره بهای بیش از حد و بالای غرفه هاست. وقتی برای یک غرفه چهار متری ۴۵ میلیون تومان دریافت می‌شود زمینه ارتکاب تخلف فراهم می‌شود. در حالی که هیچ معیار مشخص برای تعیین اجاره بها وجود ندارد.

طالبیان اظهار داشت: تعزیرات بسیار پیگیر استقرار پایگاه نظارتی در فرودگاه بود تا مردم بتوانند با سهولت و به راحتی شکایات خود را اعلام کنند. قضات تعزیرات همراه با بازرسان و کارشناسان اصناف به راحتی می‌توانستند به شکایات مردم رسیدگی کنند اما تعامل لازم و تعیین محل با مشکلاتی از سوی شهرداری مواجه شد.

وی گفت: تا زمانی که مشکل اجاره بهای غرفه ها مشخص نشود، قیمت‌ها همچنان بالا خواهد بود. شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی یا سامانه ١٢۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت تخلفات را برای رسیدگی اعلام کنند.

پیش از این نیز، محمد محمدی، مدیر کل سابق تعزیرات حکومتی تهران، با اشاره به گرانفروشی در فرودگاه‌های امام خمینی (ره) و مهرآباد، گفته بود که هیچ مجوز قانونی برای گرانفروشی کالاها و خدمات در فرودگاه‌ها وجود ندارد.

محمدی در نشست مشترک کمیسیون هماهنگی امور تعزیرات و کمیته نظارت و بازرسی کارگروه تنظیم بازار در سال ٩۶ اظهار داشت: شکایات متعددی از عملکرد اصناف در فرودگاه‌ها وجود دارد؛ ضمن اینکه موضوع استقرار پایگاه تعزیرات در فرودگاه از سه سال قبل مطرح است اما تاکنون در این زمینه همکاری لازم از سوی شرکت فرودگاه‌ها انجام نشده است.

همچنین محمد امامی امین، معاون هماهنگی و توسعه منابع استانداری تهران نیز گفت: اگر چه خدمات فرودگاهی در همه جای دنیا، لوکس محسوب می‌شود اما این قیمت‌ها نباید سرسام آور باشد و در این مورد باید سود متعارف خدمات فرودگاهی مشخص شود.

اکنون پنج سال است که تعزیرات به عنوان دستگاه نظارتی موفق نشده است تا در فرودگاه‌ها بهعنوان یکی از اماکن عمومی و پر تردد، حضور مستقیم داشته باشد اما به نظر می‌رسد با توجه به تکرار تخلفات صنفی و بهداشتی در فرودگاه ها، ضروری است تا این چرخه معیوب اصلاح شود.

پاسخ دادن