به شأن و جایگاه خبرنگاران احترام بگذاریم

خبرنگاران
اقتصاد برتر

باخبر شدیم در آستانه جشنواره فیلم فجر وزارت ارشاد لیست متقاضیان کارت ورود خبرنگاران از رسانه های مختلف را منتشر کرده است و خبرنگاران نیز برای دریافت کارت جشنواره صف های طولانی تشکیل داده اند.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۱ دی ۹۷

جدا از اینکه معنای متقاضی برای دریافت کارت جشنواره را نمی فهمم! چرا که وزارت ارشاد دقیقا از رسانه های فعال کشور لیست دقیقی دارد و مشخص است که تمام رسانه ها برای دیدن فیلم های جشنواره مشتاق هستند و دیگر ثبت نام بعنوان متقاضی دریافت کارت برای دیدن فیلم های جشنواره معنا ندارد، اما اینکه باید خبرنگاران برای دریافت این کارت به صف شوند و همانند مهد کودک ها که برای دریافت بسته های اهدایی صف می کشند به دور از شأن و جایگاه آنان است.

واقعا شأن و جایگاه یک خبرنگار در کشور تا به اینجا نزول کرده است که برای دریافت چنین کارتی باید وقت بگذارند و به صف شوند!؟ آنهم در کشوری متمدن همچون ایران که تمدن هزار ساله اش گوش فلک را کر کرده است!

در ثانی چطور است که برای دریافت مالیات و کنکاش های دیگر لیست رسانه ها اعم از روزنامه، هفته نامه و ماهنامه و مجله به صورت شفاف در اختیار ارگان های مختلف از جمله ارشاد وجود دارد اما برای دریافت کارتی ساده برای ورود به جشنواره ای که هرساله برگزار می شود و کار تازه ای هم نیست و چهل است که برگزار می شود و می شود از قبل برایش برنامه ریزی کرد اینچنین آشفته بازاری به راه افتاده است…

هر رسانه اعم از روزنامه و هفته نامه و … مکان مشخصی با مدیرمسئول مشخصی دارد که آدرس آنها نیز به صورت مشخص در لیست وزارت ارشاد درج شده است و با برنامه ریزی می توان با توجه به جایگاه هر رسانه یکی دو کارت ورود به جشنواره صادر کرد و به آدرس آنها با احترام به جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه ارسال کرد، چندان کار پیچیده و دشواری هم نیست…

اگر در کشوری با فرهنگ همانند ایران که مرتب از آن دم می زنیم زندگی می کنیم بهتر این است که به شأن و جایگاه خبرنگارانش نیز احترام بگذاریم..

* اکرم صدیقی- سردبیر سایت

پاسخ دادن