به هنجارهای اجتماعی احترام بگذاریم

هنجار اجتماعی
اقتصادبرتر

طی ده روز گذشته که جشنواره سینمای فجر همانند هر ساله برگزار می شد شاهد حضور هنرمندان در این جشنواره بودیم. البته آنچه تعجب همگان را برانگیخته بود نوع پوشش و طرح های عجیب و غریبی بود که برخی از آنان استفاده کرده بودند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ بهمن ۹۷

البته بودند هنرمندان پیش کسوت و چهره ای که با لباس و پوشش هایی بسیار ساده و زیبا ظاهر شده بودند که اتفاقا از چهره های بسیار توانمند در حوزه سینما و تاتر بودند که حضورشان به این شکل باعث دلگرمی مردم بود.

اما آنچه بیشتر، مردم جامعه را شگفت زده کرده بود تم و طراحی بعضا ناهنجار و چیپ برخی چهره ها بود البته برای مثال خانمی که فقط و فقط در یکی از سریال های تلویزیونی نقش آفرینی کرده است انگار باورش شده که دیگر چهره ای بسیار معروف است و کلا پرونده هنجار و سلیقه جامعه ایرانی و فرهنگ ما را بسته بود و آنقدر لباسها و پوشش هایی که استفاده کرده بود بغرنج بود که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شد.

البته این اولین بار نیست که هنرپیشه ای مبتدی با بازی در یک سریال تلویزیونی شناخته می شود و پس از آن دیگر خدا را بنده نیست و تصور می کند که دیگر چهره شده و برای حفظ معروفیت خود باید دست به هرکاری بزند تا همواره چهره بماند! اما یکی نیست بگوید آخر چهره شدن با بازی های ماندگار در ذهن مردم می ماند و معروف می شود. نمونه اش خانم مریلا زارعی و لیلا حاتمی بودند که علی رغم آنکه چهره های مشهور و توانمند حوزه سینما هستند و نقش آفرینی آنان در فیلم های ماندگار سینما در ذهن جامعه ایرانی حک شده است اما آنقدر ساده و زیبا ظاهر شده بودند که توجه همگان را با همین سبک ساده پوشش به خود جلب کرده بودند

از سویی مجریانی که خواهان پربیننده کردن برنامه شان هستند توئیت کرده بودند که چرا مردم این همه به لباس های هنرمندان حضور یافته در جشنواره سینمای فجر گیر می دهند! باید به این مجریان و برنامه سازان گفت اینکه چهره ناهنجار در جامعه ما ناهنجار است و به خودی خود نقل مجلس می شود دیگر اعتراض ندارد و چنانچه شما می خواهی با مطرح کردن این مطلب جنجال برانگیز بیشتر برنامه ات سوژه شود سخت در اشتباهی ! چرا که مردم ما ناهنجاری اجتماعی را برنمی تابند حال می خواهد از طرف هر شخص و مقام و مسئولی باشد!

دست آخر اینکه به هنجار های جامعه ایرانی احترام بگذاریم.

*اکرم صدیقی – سردبیر سایت

پاسخ دادن