تبدیل نقاشی کودکان بیمار 38 کشور به عروسک توسط استارتاپ ایرانی

تبدیل نقاشی کودکان بیمار 38 کشور به عروسک توسط استارتاپ ایرانی

تفاهم نامه همکاری «استارتاپ نقاشیم» با«پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار» پنجشنبه ۱۷ مرداد در مرکز طبی کودکان به امضا رسید.

تهران – اقتصاد برتر – 19 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر دکتر نیما رضایی، دبیر جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار (شبکه جهانی یوسرن) در این مراسم بیان کرد: توجه به سلامت روان کودکان بیمار اهمیتی کمتر از سلامت جسم نداشته و هنر همواره خوراک سلامت روان را تامین می کند. جلب توجه کودک بیمار به مقوله ای چون نقاشی خودباوری را در وی پررنگ کرده و او را از تمرکز بر دلزدگی ناشی از بیماری خارج می کند تا روند درمان تسریع یابد.

رییس مرکز طبی کودکان با بیان اینکه فراخوان جشنواره بین المللی نقاشی برای کودکان بیمار از آبان ماه سال گذشته اعلام شده، ادامه داد: از میان آثار ارسال شده به جشنواره، ۵۰۰ نقاشی از 38 کشور در مرحله اول داوری انتخاب و در مرحله دوم ۶۰ اثر از ۴ گروه سنی منتخب شد که نهایتا ۱۵ اثر برگزیده با آرای هیئت داوران بین المللی و نظرسنجی مردمی معرفی می شوند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: ۲۵۰ اثر به مرحله نیمه نهایی رسیده و تاکنون بیش از ۱۳۰۰ نفر که ۸۵ درصد آنان غیرایرانی هستند ازطریق شبکه یوسرن و سایت جشنواره به نقاشی ها رای داده اند.

به گفته رضایی، آیین افتتاحیه جشنواره مهرماه امسال و همزمان با روزجهانی کودک با معرفی ۲۵۰ نقاشی برگزیده در تهران و اختتامیه نیز آبان ماه در بوداپست مجارستان برگزار می شود.

* تمام نقاشی ها تقدیر می شوند
حمید فرضی، مدیر استارتاپ نقاشیم نیز با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های نوآورانه استارتاپ ها در حمایت از فعالیت های بشر دوستانه سازمان های غیرانتفاعی و مردم نهاد بیان کرد: استارتاپ نقاشیم از امسال همراهی با جشنواره نقاشی برای کودکان بیمار را درقالب ادای مسئولیت اجتماعی دردستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه آثار منتخب جشنواره به عروسک ، اسباب بازی و سبدی از محصولات این مجموعه تبدیل شده و به رتبه های برتر هدیه می شود، افزود: امید زیبای تمامی کودکان شرکت کننده در جشنواره ستودنی است، از این رو استارتاپ نقاشیم برای تمامی این عزیزان هدیه ای اختصاصی تولید شده از اثر هنریاش تقدیم خواهد کرد. همچنین در تلاشیم با اختصاص بخشی ویژه در وبسایت naghashim.com تمامی 500 اثر برگزیده را به نمایش گذاشته و امکاناتی جهت حمایت مستقیم مردم از تبدیل نقاشی این کودکان به سبد ویژه هدایا ایجاد نماییم.

فرضی ادامه داد: اقدام دیگر این استارتاپ برای حمایت از کودکان بیمار، جلب مشارکت خانواده ها است؛ بدین صورت که علاقه مندان حین ثبت سفارش تبدیل نقاشی فرزندانشان به هدایای گوناگون درسایت نقاشیم با درج کد usern، علاوه بر دریافت محصول خود، از کودکی بیمار حمایت خواهند کرد و اعتباری برابر با سفارش ثبت شده برای استفاده از خدمات نقاشیم به کودکی بستری در مراکز درمانی اختصاص خواهد یافت.

وی در پایان گفت: دراین مسیر به دنبال افزایش مشارکت با مجموعه های فعال در حوزه کودک هستیم تا با هم افزایی توانمندی ها گامی موثر در راستای کمک به کودکان بیمار برداشته شود، براین مبنا برنامه هایی برای همکاری با مجموعه جم سنتر تهران درنظر گرفته شده که بزودی اطلاع رسانی می شود.

پاسخ دادن