تحریم های تجاری کره جنوبی علیه آمریکا

کره جنوبی-تحریم-آمریک
اقتصادبرتر

سازمان تجارت جهانی با بررسی یک پروند حقوقی به کره جنوبی اجازه داد سالانه به میزان ۸۵میلیون دلار کالاهای آمریکایی را تحریم کند.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۰ بهمن ۹۷

به گزارش ا#اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، هیات داوری سازمان تجارت جهانی در روز جمعه اعلام کرد کره جنوبی می‌تواند پس از به چالش کشیدن عوارض ضد بازار شکنی و ضد سوبسید امریکا بر ماشین لباسشویی، تحریم‌های تجاری سالانه تا ۸۴.۸۱ میلیون دلار بر آمریکا اعمال کند .
این مقدار بسیار کمتر از ۷۱۱ میلیون دلاری بود که کره جنوبی درخواست کرده بود ولی حکم هیئت داوری یک دستورالعمل تحریمی هم برای کره جنوبی فراهم کرد تا در آینده اعمال کند البته در صورتی که آمریکا عوارض مشابهی برخلاف احکام سازمان تجارت جهانی بر سایر محصولات وضع کند .
کره جنوبی در ابتدا پس از یک تصمیم وزارت اقتصاد آمریکا در ۲۰۱۳ برای اعمال عوارض ضد سوبسید تا ۸۲ درصد بر لباسشویی های ساخت شرکت سامسونگ الکترونیک، شرکت ال‌جی الکترونیک و دوو الکترونیک، شکایتی را علیه آمریکا به سازمان تجارت جهانی ارائه کرد.
کره جنوبی به سازمان تجارت جهانی در مورد شیوه مورد استفاده برای محاسبه عوارض شکایت کرد و در ۲۰۱۶ برنده درخواست تجدیدنظر در سازمان تجارت جهانی شد. بعدها شکایت کرد که آمریکا عوارض را در جهت پیروی از سازمان تجارت جهانی بر نداشته و درخواست حق اعمال تحریم را داد .

پاسخ دادن