تحلیل دلار، پوند و یوان در بازارهای جهانی

اقتصادبرتر

دلار آمریکا امروز بر خلاف انتظار کاهش ناشی از عدم رشد بهره که توسط رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام شد و به معنی عدم تورم، رشد بیکاری و افت اقتصادی آمریکاست.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، دلار آمریکا امروز بر خلاف انتظار کاهش ناشی از عدم رشد بهره که توسط رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام شد و به معنی عدم تورم، رشد بیکاری و افت اقتصادی آمریکاست،

 اما روندی افزایشی داشت و تمامی افت ارزش دیروز را جبران کرد.

یکی از دلایل رشد، آمار متقاضیان بیمه بیکاری است (۲۲۱ هزار نفر در مقابل انتظار ۲۲۶ هزار) که نگرانی از افزایش بیکاری آمریکا را کاهش داده است. عامل دیگر تقویت دلار، تغییر جهت بانک‌های مرکزی دنیا همزمان با فدرال رزرو آمریکا است.

 از نظر تکنیکال، #دلار فعلاً بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روز و ۲۰۰ روزه قرار داشته و به سمت MA20 در حال حرکت است.

 #پوند ۱.۱۸% در انگلستان بانک مرکزی BOE داده‌های قدرتمند اقتصادی را نادیده گرفت و ترجیح داد از رشد بهره خودداری کند تا پوند را تضعیف کند.

 ریسک برکسیت همچنان بالا است و اتحادیه اروپا درخواست انگلستان برای فرصت ۳ ماهه را رد کرده و می‌گوید سقف زمان قابل تمدید ۲ ماه (۲۲ می) خواهد بود!

#یوان ۰.۰۷%-  در چین بانک مرکزی PBOC بعد از اقدام فدرال رزرو در حال بررسی کاهش نرخ بهره یوان است تا از قدرت گیری پول چین در بازار جلوگیری شده و نقدینگی مورد نیاز بازار به منظور رشد اقتصادی تامین شود.

پاسخ دادن