تحلیل پیش نگر انس طلا در سال ۲۰۱۹

شمش طلا
اقتصاد برتر

سال ۲۰۱۹ می تواند سال شگفتی برای طلا باشد در برخی روزها روند انس طلا و دلار همسو هستند و این یعنی نقض تمام قوانین مربوط به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال .!

تهران – اقتصاد برتر – ۲۴ دی ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، سال ۲۰۱۹ می تواند سال شگفتی برای طلا باشد در برخی روزها روند انس طلا و دلار همسو هستند و این یعنی نقض تمام قوانین مربوط به تحلیل فاندامنتال و تکنیکال .!
در نیمه اول سال ۲۰۱۹ طلا ممکن است با فشارهای نزولی مواجه شود زیرا نرخ بهره در ایالات متحده احتمالن افزایش خواهد یافت .
آنچه گذشت : در ژانویه سال ۲۰۱۸ طلا در محدوده ۱۳۰۰ به ثبت رسید . طلا تا اوج ۱۳۶۴ نیز رشد کرد سپس با آغاز جنگ تجاری امریکا چین و همزمان با افزایش نرخ بهره فدرال رزو ، طلا بشدت تا قیمت ۱۱۶۰ نزولی شد .

تحلیل ۲۰۱۹ : با ادامه نزول قیمت نفت و انرژی در سطح بین الملل می توان انتظار داشت که میزان تورم در ۲۰۱۹ کاهش یابد و همین مورد سبب می شود تا رزو بانک امریکا در افزایش نرخ بهره تجدید نظر نماید . در حال حاضر بانک مرکزی امریکا میزان احتمالی تورم در سال ۲۰۱۹ را ۱.۹ درصد تخمین زده است و این عدد از تورم ۲ درصد سالیانه کمتر است . اما اگر وضعیت رشد اقتصاد جهانی در ابهام باقی بماند و در امریکا شاهد رشد اقتصادی باشیم ، خرید دلار بجای طلا جایگزین امن تری خواهد بود . در سناریوی دیگر اگر جنگ تجاری چین امریکا افزایش یابد طلا با اقبال بیشتر خریداران روبرو خواهد شد .

استراتژی بانک ملی استرالیا درباره طلا در سال ۲۰۱۹ : این بانک استراتژی معاملاتی خود برای سال ۲۰۱۹ درمورد طلا را خنثی SideWays می داند و میانگین قیمت طلا در این سال را عدد ۱۲۹۴ اعلام کرده است . چون استرالیا در تولید طلا در حیطه بین الملل شاخص است از اینرو نظر این بانک همواره از سوی سرمایه گذاران رصد می شود .
پیش بینی گلدمن ساکس : گلدمن ساکس پیش بینی میانگین قیمت طلا در سه ماه اول ۲۰۱۹ عدد ۱۳۲۴ دلار ، شش ماه اول سال ۱۳۷۴ دلار و در ۱۲ ماه آینده ۱۴۲۴ دلار اعلام کرده است . با در نظر گرفتن این پیش بینی طلا تا ۱۲ ماه آینده می تواند ۱۰ درصد سود داشته باشد . این میزان سود بانکهای مرکزی را ترغیب می کند تا میزان ذخایر طلا را افزایش دهند . بررسی ها نشان می دهد که صندوق SPDR ( برگترین صندوق سرمایه گذاری در زمینه طلا ) از دسامبر سال گذشته تا کنون ۴ درصد به میزان ذخایر طلای خود افزوده است . گلدمن ساکس دلیل افزایش قیمت در پیش بینی خود را کندی رشد اقتصاد امریکا در سال جدید می داند و معتقد است که کندی رشد اقتصاد جهانی بویژه ایالات متحده سبب می شود تا خرید طلا برای سرمایه گذاران جذاب شود .
پیش بینی قیمت تا ۲۰۲۴ : با توجه به محتوی متن فوق اینکه در طلا سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشیم یا نه به شما بستگی دارد بازار طلا در حیطه بین الملل مانند بازار فورکس هر ثانیه از دوشنبه تا جمعه شب در نوسان شدید است اما دانستن سناریوهای احتمالی شما را در تصمیم گیری کمک می کند . پیش بینی ما برای پنج سال آینده از روند طلا بیشتر صعودی است و میانگین قیمت طلا برای سال ۲۰۲۴ را عدد ۱۴۲۴ دلار اعلام می کنیم . ناگفته پیداست که این مقاله جنبه آموزش ، تحلیل و حتی سیگنال ندارد و یک ابزار کمکی در کنار سایر ابزار کاربردی شماست .

*تحلیل علی حیدری-کارشناس اقتصاد و ارز بین الملل-کاری از گروه رسانه ای اقتصاد برتر

پاسخ دادن