ترامپ: «هدر ناوئرت» سفیر آمریکا در سازمان ملل می‌شود

رئیس جمهوری آمریکا در یک اعلام خبری کوتاه تایید کرد که «هدر ناوئرت» سخنگوی فعلی وزارت خارجه آمریکا را به عنوان سفیر جدید نیکی هیلی منصوب کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ آذر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از رسانه های آمریکایی، دونالد ترامپ در گفتگوی کوتاه با خبرنگاران علاوه بر اعلام خبر انتصاب خانم ناوئرت، گفت که «ویلیام بار» گزینه او برای انتصاب وزارت دادگستری یا دادستانی کل خواهد بود.

هر دو این سمت ها، نیاز به تایید سنای آمریکا خواهد داشت. به نظر می رسد این دو گزینه راه مشکلی در سنا نداشته باشند. در حال حاضر سنا با اکثریت یک رای در دست جمهوریخواهان است و از ژانویه که اعضای تازه انتخاب شده به سنا می پیوندند، اکثریت جمهوریخواهان با سناتورهای بیشتر تقویت شده است.

پنجشنبه شب، خبرگزاری رویترز و شبکه خبری سی.ان.ان از تصمیم ترامپ برای انتصاب هدر ناوئرت به عنوان سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل خبر داده بودند.

 هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا است و جایگزین خانم نیکی هیلی خواهد شد که به تازگی از مقام خود استعفا کرده است. جانشین خانم هیلی باید تایید سنای آمریکا را نیز کسب کند.

هدر ناوئرت در مقام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یکی از چهره‌های فعال در موضعگیری علیه جمهوری اسلامی بوده و با توجه به سابقه روزنامه‌نگاری در شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا٬ به اخبار و امور بین‌المللی تسلط و احاطه داشت.

انتصاب «ویلیام بار» اهمیت زیادی دارد. او جانشین «جف سشنز» خواهد شد که یک ماه پیش اعلام کرد به درخواست رئیس جمهوری استعفا داده است.

دادستان کل یا وزیر دادگستری مسئول تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا باید باشد اما آقای سشنز در همان ابتدای کار خود را از این تحقیقات معاف کرده بود و همین موجب ابراز ناراحتی رئیس جمهوری آمریکا شده بود.

پاسخ دادن