ترس رسانه های غربی از حقیقت !

مسدود شدن توییتر و فیس بوک ایرانیان
اقتصاد برتر

فیس بوک و توییتر اعلام کردند صفحات و حساب هایی را که ادعا می کنند جعلی بوده و از سوی ایران هدایت شده است را بسته اند.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۲ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر،دلیلی که این دو شبکه اجتماعی برای بستن صفحات ایرانی ها ذکر کرده اند این است که آنان مطالب رسانه های حکومت ایران در خصوص جنگ یمن و سوریه را منتشر می کرده اند و با این کار قصد تأثیرگذاری بر مخاطب خارجی را داشته اند !

رسانه های غربی علیرغم ادعای خود مبنی بر پیروی از اصل آزادی مطبوعات ، بارها هرگونه صدایی را که با اهداف سیاسی آنان مغایرت داشته به دروازه بانی سپرده و مستقیم و غیر مستقیم خفه کرده اند لذا این بار نیز با مسدود کردن صفحات و ایجاد تک صدایی تلاش دارند هرآنچه با اهداف آنان سازگار است را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند و هر صدای مخالف را ببندند تا بتوانند خودشان بر روی مخاطب تاثیر گذار باشند. مثلا همین شبکه ها همچنان به مخاطب القا می کنند که ایران در جنگ یمن و سوریه متهم است و آمریکا هرگز در منطقه دخالتی ندارد! غافل از آنکه سیاستمداران روشنفکر آنان خلاف این را می گویند، همانند ” برنی سندرز ” در توئیتی نوشت وقتی مردم یمن بمبی را که برسرشان فرود آمده و خانه و کاشانه شان را نابود کرده می بینند که ساخت آمریکا است به خوبی درمی یابند که آمریکا شریک عربستان سعودی است که در کشتن فرزندان آنان نقش دارد.

پس اگر صاحبان شبکه های اجتماعی راست می گویند دلیلی ندارد صفحات منتسب به ایرانی ها را ببندند . صاحبان رسانه های غربی بارها ثابت کرده اند به قدرت تشخیص مخاطب اعتقادی ندارند و بدنبال تحمیل نظرات خود به مخاطب هستند . صاحبان شبکه های اجتماعی هنوز نفهمیده اند کاربران شبکه هایی نظیر توییتر و فیس بوک که معمولا افرادی تحصیلکرده و روشنفکر هستند فکر خود را تنها در اختیار یک یا دو شبکه هدایت شده نمی گذارند و آن ها معمولا به روش های مختلف به اخبار و گزارش های واقعی دست پیدا می کنند لذا اعمال سانسور صاحبان شبکه های اجتماعی در انحراف افکار عمومی در عصر ارتباطات خیلی موثر نخواهد بود .

توضیح شبکه اجتماعی توییتر نیز بعد از فیس بوک دلیلی بر این مدعاست ! این شبکه اجتماعی توضیح می دهد هزاران حساب کاربری که از طریق ایران، روسیه و ونزوئلا هدایت می شدند را مسدود کرده است! زیرا ونزوئلا حرف هایی دارد که به مذاق حاکمیت غرب خوش نمی آید. اینکه رهبر اپوزیسیون ونزوئلا دست نشانده آمریکا و غرب است. اینکه ترامپ تلاش می کند با تحت فشار گذاشتن رئیس جمهور قانونی ونزوئلا ، وی را سرنگون کرده و دولتی همراستا با سیاست های خود در آن کشور روی کار آورد و موضوعات دیگری از این دست،  چرا ونزوئلا انقدر برای آمریکا مهم شده است؟ واضح است که ذخایر عظیم نفتی ونزوئلا برای آمریکا اهمیت دارد و وسوسه انگیز است . مشخص است اروپایی که خود به این انرژی ارزشمند نیاز دارد بدنبال ایجاد هرج و مرج در یک کشور نفت خیز است تا در هرج و مرج فرد دست نشانده ای را روی کار بیاورد که منافع نفتی آنان را تامین کند.

 نکته جالب توجه تر آنکه مگر نه اینکه فرانسه طی سه ماه گذشته با آشوب های داخلی مواجه بوده است و مکرون که سمت رییس جمهوری این کشور را یدک می کشد دیگر محبوبیتی بین مردم ندارد و مردم سه ماه است در تظاهرات های مختلف می گویند وی را نمی خواهند … چطور است که شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی کشتار مردم در فرانسه جلسه تشکیل نمی دهد و مکرون که از بدترین روش های سرکوب استفاده کرده همچنان بر مسند قدرت باقی است و هیچکدام از سران اروپا و غرب صلاحیت وی را زیر سئوال نمی برند . ! اما ونزوئلایی که مردم رئیس جمهور خود را پای صندوق های رای انتخاب کرده اند ، باید وی را کنار بگذارند و عامل دست نشانده آمریکا و اروپا را بپذیرند! این مدل دمکراسی آمریکا و اروپا است که باید به همه مردم جهان معرفی شوند مدعیان دمکراسی در جهان از چه روشی برای تعیین رئیس جمهور برای یک کشور استفاده می کنند ! بله حرف حق تلخ است و باید همه شبکه ها و رسانه هایی را که غرب در اختیار دارد بسیج کند تا مبادا صدای حق برای روشن شدن افکار عمومی جهان به گوش بقیه برسد!

*اکرم صدیقی- سردبیر سایت

پاسخ دادن