توسعه صنعت خودرو در گرو نقدینگی و فناوری

توسعه صنعت خودرو در گرو نقدینگی و فناوری
اقتصادبرتر

موضوع توسعه صنعت خودرو و موانع پیش روی آن از موضوعات فراگیر در کشور است که در بسیاری از نشست های صنعت خودرو مورد بحث صاحبنظران و کارشناسان این صنعت است .

تهران – اقتصادبرتر – ۴ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، صنعت خودرو بدلیل فراگیری آن و ارتباط مستقیم ب ۶۰ صنعت وابسته همواره مورد توجه دولت های مختلف بوده است و بسیاری از سیاستمداران به این صنعت نگاه حاکمیتی داشته و دارند و بسیاری نیز معتقدند صنعت خودرو موضوع حاکمیتی نیست و باید بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شود . در کنار این موضوع توسعه صنعت بحث موانع توسعه و مشکلات کنونی صنعت نیز از مهمترین موضوعات این صنعت است که در این مقال بیشتر به این موضوع و راهکارهای برون رفت آن خواهیم پرداخت

• ضرورت تخصیص ارز دولتی به تولید
محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است : مدت ‌هاست که دولت بر اساس طبقه ‌بندی‌هایی که دارد به افراد و شرکت ‌های خاص ارز دولتی تخصیص می‌دهد و که ضرورت دارد صاحبان صنایع و تولیدکنندگان برای استقرار دستگاه‌ های پیشرفته در اولویت ‌های بالای این صف قرار بگیرند.

• عقب ماندگی صنعت خودرو

یکی از سئوالات اساسی در صنعت خودرو ، علت عقب‌ ماندگی این ؟ و مشکلات و موانع پیشرفت تولید است که در تمامی محافل صنعت حمل و نقل مطرح است . برای پاسخ به این سئوال بارها وزرای صنعت ، مدیران عامل صنعت خودرو ، مدیران قطعه ساز ، اساتید دانشگاه و کارشناسان مربوطه در جلسات مختلف مجلس حضور یافته و از دید خود به این سئوال پاسخ داده اند . در آخرین اقدام هفته گذشته رضا رحمانی، وزیر صمت نیز به مجلس رفت تا در یک جلسه غیرعلنی، گزارش و راهکارهای خود برای برون ‌رفت از اوضاع نابسامان صنعت خودرو را تشریح کند. پس از گذشت ماه‌ ها از پیگیری بخش های مختلف دولت ، مردم همچنان منتظر گشایش‌ هایی در صنعت خودرو هستند اما هنوز خبر مثبتی که لااقل مردم را به آینده این صنعت امیدوار کند بطور جدی به گوش نمی رسد .
بهمنی نماینده مجلس می گوید : برای حفظ اشتغال باید به صنعت توجه ویژه شود و بدانیم با صحبت و وعده وعید، مشکل حل نخواهد شد . امروز مردم و صنعتگران خواهان اقدام جدی دولت برای رفع مشکلات صنعت هستند بگونه ای که مردم تحول در این صنعت را حس کنند. بگفته وی یکی از عمده دلایلی که باعث شده صنعت رشد لازم را نداشته باشد این است که ما در بسیاری از حوزه‌ ها از تکنولوژی روز بی ‌بهره هستیم. باید تلاش شود فناوری روز دنیا به کشور راه پیدا کند تا هم در هزینه و هم در زمان صرفه ‌جویی لازم انجام شود . سال ‌هاست صنعت ما از ماشین‌آلات قدیمی و بعضا فرسوده استفاده می‌کند و با این روند نمی‌توان به بهبود اوضاع امیدوار بود.

• نیاز صنعت به نقدینگی

رییس سابق بانک مرکزی می گوید به روز شدن ماشین‌آلات صنعتی، نیازمند نقدینگی و ارز است . اکنون صنعتگران با این قیمت ارز نمی‌توانند دستگاه ‌های خود را ارتقاء دهند زیرا درآمد آن‌ها نسبت به گذشته کم شده و حتماً لازم و ضروری است که دولت به کمک صاحبان صنایع بیاید و ارز دولتی برای به روز کردن ماشین‌آلات آن‌ ها را تامین کند . بهمنی گفت: مدت ‌هاست دولت بر اساس طبقه ‌بندی‌هایی که داشته به افراد و شرکت‌ های خاصی ارز دولتی می‌دهد که لازم است دراین تخصیص ها صاحبان صنایع و تولیدکنندگان برای به روز رسانی تجهیزات قدیمی خود در اولویت قرار بگیرند .
نماینده ساوجبلاغ و طالقان اظهار داشت: متاسفانه ماه ‌ها است بسیاری از تولیدکنندگان بنا به وضعیت نامناسب ارزی و اقتصادی که بر کشور حاکم است میزان تولید خود را کاهش داده‌اند و زمانی که تولید پایین بیاید ظرفیت کارخانه ها هم افت می کند و به تبع آن، نقطه سر به سر تغییر پیدا می‌کند. وقتی نقطه سر به سر تغییر پیدا کند کارخانجات با نیروهای مازاد روبرو می‌شوند و آنگاه نه تنها نمی‌توانند به اشتغال ‌زایی کمک کنند که حتی روی به تعدیل نیرو خواهند آورد .
بهمنی گفت : دولت باید برای رونق صنعت کشور دو کار را بطور جدی دنبال کند. اول اینکه ارز دولتی در اختیار صنعتگران قرار دهد تا آن‌ ها خود را به تکنولوژی روز دنیا مجهز کنند و دوم اینکه نقدینگی سرگردان در جامعه را به سمت تولید سوق دهد تا چرخش چرخ اقتصادی مملکت سرعت بیشتری پیدا کند . وی تصریح کررد گرچه ما با تحریم ‌های جدی اقتصادی روبرو هستیم اما اگر به موضوع تولید و حمایت از تولیدگران جدی‌تر نگاه کنیم و تفکر خود را معطوف به این جریان کنیم تا حد زیادی اوضاع و احوال صنعت و اقتصاد بهبود خواهد یافت .

• دخالت دولت مشکل صنعت خودرو

فربد زاوه کارشناس خودرو نیز معتقد است اصلی ‌ترین مشکل صنعت خودرو دخالت بیش از حد دولت است. وی معتقد است دخالت دولت و نیروهای حاکمیتی در صنعت خودرو بسیار زیاد است . و این موضوع باعث کند شدن روند رشد صنعت خودرو باشد . وی می گوید سال ‌هاست ادعای تولید خودرو ملی به نام سمند و پراید را داریم اما با اعتراف اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت مشخص شد این موضوع جدی نیست و کسی آن را پیگیری نمی کند و هنوز بسیاری از قطعات خودرو های ما نیاز مند تامین از خارج است .

فربد زاوه گفت : این که برخی از قطعات خودروهای داخلی نیز وارداتی هستند حاکی از ناکارآمد بودن صنعت خودرو در ایران نیست، در هیچ کجای دنیا یک کشور نمی‌تواند تمامی نیازهای صنعتی خود را به تنهایی تامین کند و کشورهای صاحب تکنولوژی به مراتب پیشرفته ‌تر و با زنجیره تولید تکمیل تر از ایران نیز زنجیره تامین صد در صدی در کشور خود ندارند و همه قطعه ‌های مورد نیاز خود را وارد می‌کنند و این به معنای ناکارآمدی نیست. این دور از منطق است که بخواهیم تمامی قطعات یک خودرو را در داخل کشور تولید کنیم ، ما نمی توانیم اکثر قطعات را با تیراژی که شرکت ‌های بزرگ تولید می‌کنند در داخل کشور تولید کنیم و اینکه بخواهیم از لحاظ فنی و اقتصادی با شرکت ‌های بزرگ رقابت کنیم کار بیهوده‌ای است.
وی گفت : در هر فعالیت اقتصادی برای اینکه محصول نهایی از لحاظ مشخصات فنی، قیمت و … در بازار ظرفیت رقابت پیدا کند باید تولیدکنندگان آن به سراغ بهینه‌ترین تامین‌کنندگان محصول مورد نظر در سطح بین‌الملل بروند، زیرا ارزش افزوده هر کشوری در تولید روی موضوعات خاص است ، به طور مثال در شرایط کنونی در ایران دو مزیت بزرگ انرژی و نیروی کار ارزان وجود دارد که می‌توان با برنامه‌ریزی قطعاتی که نیاز به این دو ظرفیت دارند را با سود بالا در کشور تولید کرد و به فروش رساند.

پاسخ دادن