تکذیب پیش بینی های ناامیدکننده از اقتصاد ۹۸

اقتصاد ایران در 98
اقتصاد برتر

رئیس ستاد تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به برخی پیش‌بینی‌های غیرصحیح مطرح‌شده در خصوص سال ۹۸ گفت: القاء شرایط نامطلوب در سال آینده، نه‌تنها بهانه‌ای برای دشمنان خارج از کشور ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند حس کاذب ناامنی و بی‌ثباتی اقتصادی بیافریند.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۱ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از تسنیم ، در یازدهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، که شامگاه دوشنبه دهم دی در وزارت کشور برگزار شد، وزیر کشور و رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، پس از استماع گزارش‌های ارائه‌شده از سوی کارگروه‌های تخصصی و دستگاه‌های عضو ستاد، ضمن اتخاذ و ابلاغ تصمیمات مقتضی، با تحسین مسئولیت‌شناسی مردم در مواجهه با شرایط اقتصادی کشور و همراهی و همگامی عمومی با سیاست‌های اقتصادی برای مقابله با تلاش دشمن، آثار و ابعاد تدبیر مقام رهبری مبنی بر ایجاد شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه را برشمرد و با توجه به موفقیت‌های مهم به‌دست‌آمده، از این تدبیر تجلیل کرد.

رحمانی فضلی با اشاره به بررسی مستمر و بهنگام تصمیمات شورا از سوی مقام معظم رهبری، ابلاغ مصوبات مورد تأیید ایشان حداکثر ۴۸ ساعت پس از تصویب را عامل اثرگذاری فوق‌العاده تصمیمات شورای هماهنگی سه قوه برشمرد و ابراز امیدواری کرد: از رهگذر استمرار حمایت‌ها و همراهی مردم شریف، نقش‌آفرینی هماهنگ همه دستگاه‌های ذی‌ربط و تداوم حمایت‌های مقام معظم رهبری، آرامش و ثبات ایجادشده در بازار و فضای اقتصادی کشور استمرار یابد و شرایط معیشتی مناسب‌تری برای عموم مردم فراهم شود.

در یازدهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، گزارش بانک مرکزی از روند مدیریت بازار ارز و ابعاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات مدیریت بازار ارز ارائه شد و با توجه به محتوای این گزارش، رحمانی فضلی رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از عملکرد مطلوب صدا و سیما در همکاری با بانک مرکزی برای استمرار فضای ثبات و آرامش در بازار تشکر کرد.

وی در ادامه این جلسه، پس از توجه به گزارش نماینده سازمان برنامه و بودجه از سفر به استان خراسان جنوبی و تأثیر این سفر در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی استان، با اشاره به تصمیمات خوب و مؤثر اتخاذشده در سفرهای استانی از همه مسئولان خواست این سفرها را با برنامه‌ریزی دقیق‌تر در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: در شرایطی که رسانه‌های خارجی به‌دنبال تلقین یأس و ناامیدی به مردم هستند و به‌طور مدام فضای جامعه را نامطلوب نمایش می‌دهند حضور مسئولان کنار مردم می‌تواند مایه دلگرمی، اطمینان خاطر و افزایش امید در اقشار مختلف باشد، به‌علاوه؛ مسئولان در این سفرها شرایط واقعی جامعه را می‌بینند و می‌توانند تصمیمات درست و البته متکی به پشتوانه کارشناسی را در محل اتخاذ کنند، که این تصمیمات، مطمئناً کمک‌کننده و راهگشا خواهد بود.

وزیر کشور در همین زمینه ادامه داد: واقعیت این است که مردم؛ روحیه و امید بالایی دارند که با اقدامات و تصمیماتِ سازنده و راهگشا، ولو محدود، می‌توان این امید و روحیه را خصوصاً در شهرهای کوچک به‌طور مضاعف تقویت و کنار آن زمینه‌های کار و اشتغال و پیشرفت مناطق مختلف فراهم کرد.

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به برخی پیش‌بینی‌های غیرصحیح مطرح‌شده در خصوص سال ۹۸ گفت: القاء شرایط نامطلوب در سال آینده، نه‌تنها بهانه‌ای برای دشمنان خارج از کشور ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند حس کاذب ناامنی و بی‌ثباتی اقتصادی را در مردم و به‌خصوص سرمایه گذاران و کار آفرینان بیافریند. البته مسئولان همواره شرایط و مسائل کشور را رصد می‌کنند و مدام در حال پیش‌بینی و آینده‌نگری درباره مسائل مختلف کشور هستند، و بی‌تردید با برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق، شرایط کشور در سال‌های پیشِ‌رو از جمله سال ۹۸ به‌خوبی مدیریت خواهد شد.

گفتنی است ارائه گزارش رؤسای کارگروه‌های تخصصی ستاد در راستای صیانت از استمرار فضای متعادل و باثبات اقتصادی در افکار عمومی دیگر دستور کار این جلسه بود.

همچنین گزارش نمایندگان دستگاه‌های تخصصی ستاد در خصوص ابعاد اطلاع‌رسانی وضعیت کاملاً پایدار و مطمئن ذخایر کالاهای اساسی، واردات و صادرات کالا از بنادر جنوب، توزیع گوشت گرم و منجمد در بازار، و نحوه اطلاع‌رسانی مناسب در یازدهمین جلسه ستاد ارائه و تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.

پاسخ دادن