تکیه بر توان داخل، راه موفقیت صنعت خودرو

اقتصادبرتر

تحریم‌ها، مشکلاتی را برای صنعت خودرو پیش آوردند. پژو، رنو، پژوسیتروئن، کیاموتورز و… همکاری خود را ایران قطع کردند از این‌رو تولید محصولات مشترک متوقف شده است.

تهران – اقتصاد برتر – 23 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر، ایران‌خودرو با تکیه بر توان داخلی بیش از ۶۰درصد پژو ۳۰۱ را به‌عنوان مدلی جدید در بازار ایران داخلی‌سازی کرده که براساس سخنان مدیرعامل این برند داخلی قرار است نهایت تا اردیبهشت ۹۹ وارد بازار شود. اما تولید خودروهای برلیانس، سراتو و… متوقف شده و فقط به تعهدات پاسخ داده می‌شود. مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این‌باره عنوان کرد: با کناره‌گیری کیاموتورز از گردونه تولید در ایران، هیچ ضرری متوجه مصرف‌کنندگان نیست چراکه هزار سراتو پیش از این تولید شده، قطعات و لوازم یدکی آن در انبارهای گروه خودرو‌سازی سایپا ساماندهی شده است.

*پیشنهادهایی برای عمل به تعهدات

رضا مفیدی، مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ‌هزار سراتو پیش از خروج کیاموتورز خبر داد و گفت: شرکت کیا و بیشتر شرکت‌های خارجی وفادار به تعهدات‌شان نیستند و ما کمتر شریک خارجی اروپایی و آسیایی وفاداری در این سال‌ها داشته‌ایم. بیشتر آنها به‌دنبال منافع خود بوده و در چنین مواقعی (تحریم) از یکدیگر سبقت می‌گیرند که از بازار ایران خارج شوند و به بازارهای بزرگ‌ترشان برسند.

او افزود: شرکت کیا هم در سال‌های گذشته به تعهدات خود عمل نمی‌کرد، البته ما هم مدتی است از محصولات این شرکت تولید نداشته‌ایم، اما چون در این چند دهه مورد بی‌مهری شرکت‌های خودروساز خارجی بودیم در مقاطعی مجموعه‌ها و قطعاتی را از پیش در انبارهای گروه سایپا ساماندهی کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سعی شده برای انجام برخی تعهدات معوق خودروسازها خودروهای جایگزین تعیین کنیم و از خریداران محصولات رنو و برلیانس خواسته شد اگر این محصول را می‌پسندند از این تعداد و فرصت پیش آمده استفاده کنند و سراتو را جایگزین خودرو مورد نظرشان کنند. در گام بعدی هم محصول تولید شده در قالب فروش نقدی و فوری واگذار شد. او در ادامه توضیح داد: رفتن شرکت کیا و دیگر شرکت‌های خارجی، خاص این دوره زمانی نیست؛ ما به هیچ‌یک از شریکان خارجی اعتمادی نداشته‌ایم و دیگر نمی‌توانیم در انتظار برگشت آنها باشیم.

*اتکا بر توان داخل

مفیدی با اشاره به اینکه باید به کمک ظرفیت و توان کشور و محصولات داخلی نیاز بازار را تامین کنیم، گفت: باید به این موضوع که بازارهای داخلی متزلزل و وابسته به شرکت‌های خارجی نباشد، فکر کنیم و اگر برای بخشی از جامعه خودرو خارجی خاصی نیاز داریم باید در حوزه صادرات محصولات داخلی‌ خود هم کار کنیم.

او افزود: امیدواریم پس از گذر از شرایط فعلی بتوانیم فرصت‌های متقابل را به‌وجود آوریم، یعنی اگر از محصولات چینی استفاده می‌کنیم؛ بتوانیم در بازارهایی که چین فعالیت می‌کند، سهم بگیریم و در سایر کشورهای مشارکت‌کننده هم باید این استراتژی را پیاده کنیم.

*الزام خودروسازان برای تامین قطعات

مدیرکل دفترصنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تمامی تولید‌کنندگان خودرو شامل شرکت‌های خودروساز بزرگ، کوچک و متوسط و واردکننده‌ها ملزم به تامین قطعات و خدمات پس از فروش هستند، توضیح داد: تمامی این گروه‌ها باید در قبال محصولاتی که به بازار عرضه می‌کنند یا در اختیار مردم قرار می‌دهند، در دوره ضمانت کوتاه‌مدت و بلندمدت نسبت به ارائه خدمات، متعهد باشند.

مفیدی ادامه داد: آنها باید در دوره وارانتی (۱۰سال) قطعات را در اختیار مصرف‌کننده‌ها قرار دهند. گفتنی است خدمات پس از فروش و تامین قطعات به خریداران سراتو ادامه خواهد داشت؛ از این‌رو، مصرف‌کنندگان خودروهایی که تولید آنها قطع شده است، متضرر نخواهند شد. وی توجه به این مسئله را از وظایف دفتر کنترل و نظارت‌ وزارتخانه برشمرد و افزود: کارشناسان هنگام اعطای مجوز برای عرضه خودرو این موضوع را کنترل می‌کنند تا مشکلی پیش نیاید.

*وضعیت بازار خودرو پس از ورود خودروهای وارداتی

مفیدی گفت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ای در راستای صدور مجوز برای خودروهای ساخته شده (سی‌بی‌یو) نداریم. مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ترخیص خودروهایی که در گمرک متوقف بوده و در این چند ماه از گمرک ترخیص شده‌اند، اظهارکرد: این تعداد خودرو وارداتی، خودروهایی بودند که هزینه آنها به طرف خارجی پرداخت شده و بیش از یک یا دو سال در گمرک متوقف شده بودند. از این‌رو با بررسی‌های دقیق، موضوع در نهاد ذی‌ربط پیگیری و تصمیمی مبنی بر ترخیص آنها گرفته شد. این گروه‌ها شامل خودروهایی مانند آمبولانس، خودروهای آتش‌نشانی، عمومی و تعدادی هم خودروهای شخصی و سواری می‌شد.

او ادامه داد: برای پرهیز از زیان بیشتر سرمایه‌گذاری مردم و شرکت‌های خصوصی، تصمیم گرفته شد مجوز محدود برای ترخیص این خودروها صادر شود و امیدواریم به سمتی برویم که گمرک از خودروهای وارداتی خالی شود و در آینده شاهد ورود قطعات ضروری برای تامین صنعت خودرو کشور باشیم.

*وضعیت رو به رشد صنعت خودرو

مفیدی با تحلیل وضعیت صنعت خودرو کشور، گفت: وضعیت صنعت خودرو، رو به رشد است و می‌توان گفت فرصت‌هایی که با عنوان محدودیت و تحریم برای این صنعت به‌وجود آمده، فرصت‌های خوبی است. قطعه‌سازان و نیروهای متخصص باید از این فرصت بیشترین استفاده را ببرند و جبران مافات کنند. وی افزود: برخی از کارشناسان حوزه صنعت که می‌گفتند در صنعت خودرو مزیت نداریم امروزه معتقدند صنعت خودرو به لحاظ سهم بازار، میزان اشتغال و ظرفیت‌های ایجاد شده، یک مزیت است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

*دلال سودجو، پذیرفته شده نیست

مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فعالیت برخی دلالان فرصت‌طلب در صنعت خودرو کشور گفت: دلالی با سود غیرمتعارف از نظر ما مذموم است، اما دلال به‌ مفهوم واسطه‌گر کالا و بازار نقش مهمی در جامعه ایفا می‌کند. مفیدی افزود: صنعت خودرو خلاف دیگر بخش‌ها که متاثر ازتحریم‌ها به تنگنا و مشکل برخورده‌اند؛ مشکل خاصی ندارد، جز اینکه فعالان آن باید به خودباوری بیشتری برسند و بر توانمندی‌های داخلی اتکا کنند.

*سخن پایانی

صنعت خودرو وابسته به زنجیره ‌تامین است و قطعه‌سازان عنوان کرده‌اند در صورت پرداخت مطالبات معوق و همچنین هزینه محصولات در زمان‌های تعیین شده، می‌توانند ضمن تامین تمام قطعات مورد نیاز صنعت خودرو به سوی توسعه فناوری و ارتقای سطح کیفی محصولات حرکت کنند، اما درحال‌حاضر کمبود نقدینگی حیات این واحدها را به‌خطر انداخته و ممکن است فشار مشکلات مالی فعالیت آنها را متوقف کند.

پاسخ دادن