ثبت سفارش 200 میلیون دلاری کاغذ

ثبت سفارش 200 میلیون دلاری کاغذ
اقتصادبرتر

دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات صبح امروز با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گشایش یافت.

تهران – اقتصاد برتر – 16 مرداد 98

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شاتا، عباس قبادی در حاشیه گشایش این نمایشگاه در بین خبرنگاران گفت: همواره تولید داخل در بخش های مختلف بامشکلاتی رو به رو بوده است و با توجه به اجرای نهضت ساخت و تعمیق داخل، در تمام بخش های مختلف صنعت سعی می کنیم که تولید داخل را سرو سامان دهیم و از مشکلات واحد های تولیدی کم کنیم.

او با اشاره به ظرفیت تولید کاغذ و مقوا در کشور بیان کرد: در بخش کاغذ و مقوا این امکان را در کشور داریم که بسیاری از نیازهای داخل را تولید کنیم اما؛ به جهت نداشتن توجیه اقتصادی و همچنین توجه به محیط زیست و استفاده نکردن از درختان داخل، به سمت واردات کاغذ رفتیم

قبادی با اشاره به ثبت سفارش 200 میلیون دلاری کاغذ گفت: از این رقم ۱۴۰ میلیون دلار آن تامین ارز شده است که حدود ۲۵ دلار آن ارز ۴۲۰۰ تومانی و حدود ۲۷ میلیون دلار تخصیص یافته آن ارز نیمایی بوده است.

او با اشاره به واردات کاغذ گفت: تاکنون ۸۰ میلیون دلار واردات کاغذ به کشور داشته ایم که بخشی از آن مربوط به سال گذشته و بخشی هم برای امسال است.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان این که امیدواریم با کمک تولید داخل و واردات نیاز کشور را در زمینه کاغذ برطرف کنیم، توضیح داد: اگر ما کالایی را بتوانیم در داخل تولید کنیم به سمت واردات آن نخواهیم رفت.

گفتنی است؛ دومین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه با حضور بیش از 55 شرکت داخلی،خارجی و فعالان صنعت چاپ و کاغذ از 15تا 18 مرداد در سالن35 و 37 نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

پاسخ دادن