جاده هراز ، چالوس و همدان مسدود شد

روسای پلیس راه البرز ، مازندران و همدان اعلام کردند تا اطلاع ثانوی جاده های هراز ، چالوس و همدان به تهران مسدود است .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ فروردین ۹۸

رئیس پلیس راه البرز اعلام کرد جاده چالوس از بامداد یکشنبه، ۱۱ فروردین ماه بعلت احتمال ریزش کوه ، طغیان رودخانه های مجاور و لغزندگی جاده تا اطلاع ثانوی مسدود است و زمان بازگشایی آن مشخص نیست.

فرمانده پلیس راه مازندران نیز گفت به علت ریزش سنگ حاصل از بارش شدید باران محور هراز و کندوان در این استان از یکشنبه شب مسدود است و سوادکوه تنها محور باز برای تردد از مازندران به تهران است.

سرهنگ علیرضا قدمی گفت : ریزش سنگ محور کندوان در حوزه استحفاظی استان البرز اتفاق افتاده و در هزار نیز در محدوده سه راهی لاسم رخ داده و این ۲ محور اصلی مواصلاتی مازندران به پایتخت کشور را از یکشنبه شب مسدود کرد.

وی با بیان اینکه تا توقف بارش ها نمی توان عملیات پاکسازی را انجام داد ، گفت: رانندگانی که قصد عزیمت به تهران را دارند از محور سوادکوه در شهرستان قائمشهر استفاده کنند.

به گفته او ریزش کوه در محور هراز شب گذشته به ۶ خودرو خسارت وارد کرد و منجر به زخمی شدن سه سرنشین خودرو پژو پارس شد که حال عمومی خوبی دارند.

فرمانده پلیس راه مازندران گفت که در محور سوادکوه به دودانگه نیز ریزش کوه و سنگ تردد در این محور را مسدود کرده است .

وی افزود : طبق گزارش راهداران بارش شدید باران و در برخی مناطق برف در تمام محورهای اصلی و فرعی مازندران از غرب تا شرق ادامه دارد و در مناطق کوهستانی شاهد پدیده مه گرفتگی و لغزنده بودن جاده هستیم .

فرمانده پلیس راه مازندران تاکید کرد که ۲ محور هراز و کندوان تا توقف بارش ها بازگشایی نخواهند شد و مسافران و مردم در ابتدا و انتهای این پلی۲ محور به انتظار ننشینند و از محور های جایگزین استفاده کنند.

اداره کل هواشناسی مازندران اعلام کرد که با نفوذ جریان ناپایدار به استان از روز گذشته بارش باران تا سه شنبه هفته جاری در این خطه شمال کشور ادامه دارد.

مازندران ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر محور اصلی دارد که ۶۰۰ کیلومتر آن را محورهای کوهستانی تشکیل         می دهد

سرهنگ رضا گودرزی رئیس پلیس راه البرز نیز گفت: با توجه به بارش باران، احتمال سیلابی شدن رودخانه و احتمال سقوط سنگ و بهمن این جاده مسدود شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون جاده کرج – چالوس لغزنده است و امکان تردد در آن دشوار می باشد .

گودرزی گفت : ترافیک در آزاد راه کرج – قزوین محدوده هشتگرد سنگین و در محدوده شهر کرج نیمه سنگین است .

​رییس پلیس راه استان همدان نیز گفت: شکستن پل بر اثر برخورد جرثقیل آب و فاضلاب با آن، باعث  مسدود شدن جاده همدان به تهران شده است.

سرهنگ رضا عزیزی گفت: یکشنبه شب جرثقیل آب و فاضلاب اقدام به جابجایی لوله هایی با هدف جلوگیری از بروز سیلاب و هدایت آب های سطحی کرده بود که این خودرو با پل عابر پیاده در جاده تهران برخورد و موجب شکسته شدن پل شد.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: شکسته شدن پل و سقوط آن بر روی جاده موجب مسدود شدن یک خط ترافیکی شده و از خط مقابل نیز تردد به کندی صورت می گیرد.

سرهنگ عزیزی گفت: ارتفاع پل عابر پیاده با زمین پنج و نیم متر است و رعایت نکردن ارتفاع بار عامل بروز این سانحه بوده است.

وی افزود: تلاش برای بریدن قطعات پل و جابجایی آن ادامه دارد اما هم اینک راه مسدود است.

رییس پلیس راه استان همدان گفت : بارش برف تمامی جاده های این استان را لغزنده کرده و تردد بدون استفاده از زنجیر چرخ در این مسیر امکان پذیر نیست.

سرهنگ عزیزی گفت : تردد از جاده همدان – کرمانشاه، همدان – کردستان، همدان – ملایر، سوباشی کبودراهنگ، نهاوند به سمت ملایر و کنگاور و ملایر به اراک و بروجرد نیازمند استفاده از زنجیر چرخ است.

ریزش برف از شامگاه یکشنبه در استان همدان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 

پاسخ دادن