جدیدترین خبرها از حمله تروریستی اتوبوس سپاه

اقتصادبرتر

عصر روز گذشته یک‌دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه عازم موطن خود بودند، در جاده خاش ــ زاهدان هدف حمله انتحاری قرار گرفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازتسنیم، عصر روز گذشته (۲۴ بهمن) یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند، در جاده خاش ــ زاهدان هدف حمله تروریستی قرار گرفت.

در این حمله تروریستی که با استفاده از یک دستگاه خودروی مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

روابط عمومی قرارگاه نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای پیرامون این حمله انتحاری آورده است: در پی شکست سخت استکبار جهانی از مردم شریف و قهرمان ایران در جشن چهل‌سالگی انقلاب اسلامی و راهپیمایی باشکوه و دشمن‌شکن ۲۲ بهمن ماه‌، تروریست‌های تکفیری و مزدوران سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به نظام سلطه و استکبار برای تلخ کردن کام ملت ایران‌، شامگاه امروز (‌چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه) یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام مأموریت مرزبانی از منطقه‌، عازم موطن خود بودند را در جاده خاش ــ زاهدان هدف حمله تروریستی قرار دادند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در این حمله جنایتکارانه که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

 واکنش‌ها درباره یک «عقده گشایی کور»

رهبر انقلاب: ارتباط عاملان این حادثه تروریستی با سازمان‌های جاسوسی برخی کشورها مسلّم است

حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند و خطاب به دستگاه‌های مسئول تأکید کردند با تمرکز بر این جنایت که ارتباط عاملان آن با سازمان‌های جاسوسی برخی کشورها مسلّم است، موضوع را با جدیت دنبال کنند. ایشان تصریح کردند: پیگیری قصور احتمالی در این حادثه نیز وظیفه‌ی حتمی سپاه است.

دستور معاون اول برای شناسایی و برخورد با مسببان حمله تروریستی سیستان و بلوچستان

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری در ساعات نخست بعد از این حادثه، در مکالمه تلفنی با استاندار سیستان و بلوچستان، ضمن اطلاع از ابعاد حادثه تروریستی خواستار تلاش و بکارگیری همه توان برای شناسایی و برخورد با مسببان این حمله تروریستی شد. وی همچنین با صدور پیامی در این زمینه تصریح کرد: مطمئناً این جنایت ضد ملی که برای انتقام از حضور مقتدرانه ملت بزرگ و دشمن‌شکن ایران در راهپیمایی یوم‌الله ٢٢ بهمن و با هدایت سرویس‌های جاسوسی استکبار جهانی و عوامل فریب‌خورده و خبیث آنها طراحی و اجرا شد، نه تنها در اراده راسخ ملت یکپارچه ایران در دفاع از انقلاب اسلامی خللی وارد نمی‌کند که عزم ملی را برای مبارزه بی امان با تروریسم راسخ‌تر از همیشه خواهد کرد.

روحانی: جنایت سیستان و بلوچستان لکه ننگ دیگری بر کارنامه حامیان اصلی تروریسم است

رئیس جمهوری نیز طی پیامی، حمله سبعانه به اتوبوس حامل پرسنل فداکار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جاده خاش- زاهدان را نمایش عمق استیصال و درماندگی مزدوران جنایتکار و ایادی دشمنان ملت ایران دانست و تاکید کرد: بی تردید آمران و تمام عوامل این اقدام وقیحانه و شوم، با تلاش و همت نیروهای پرتوان امنیتی و انتظامی کشور بزودی به سزای جنایت خود خواهند رسید. در پیام حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی آمده است: این اقدام تروریستی و مذبوحانه که منجر به شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از پاسداران غیور و حافظان جان بر کف امنیت و اقتدار میهن اسلامی شد، قلوب همه مردم ایران را جریحه دار کرد. این جنایت لکه ننگ دیگری بر کارنامه سیاه حامیان اصلی تروریسم در کاخ سفید، تل آویو و ایادی منطقه‌ای آنان است که هم اقدامات مضحک و تصنعی برای ایران هراسی و هم ادعای مبارزه با تروریسم و امنیت آفرینی برای خاورمیانه را دارند؛ اما جان و مال مردم سراسر این منطقه، قربانی سوداگری تسلیحاتی آنان و دلارهای آلوده به خون مظلومان است.

عالم اهل‌سنت: هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی رشد ملت ایران را بگیرد

مولوی عنایت‌الله رسولی‌زاده درشهرستان سرباز، ضمن عرض تسلیت در پی جنایت تروریستی علیه اتوبوس رزمندگان سپاه اظهار داشت: دشمنان ایران با تکیه بر این خیال پوچ که انقلاب اسلامی ایران پیر شده و پویایی خود را از دست داده همه توان خود را به کار گرفتند تا حضور مردم در جشن چهل سالگی نظام کمرنگ‌ شود اما در حیرت ماندند که حضور مردمی در راهپیمایی جشن ۴۰ سالگی انقلابشان پررنگ‌تر از همیشه شد.

امام جمعه اهل‌سنت سرباز ادامه داد: همین حضور کم‌نظیر موجب شد دشمن متوجه شود شتاب انقلاب اسلامی در مسیر رو به پیشرفتی که هواره در حال پیمودن است، بیشتر شده و خشم آنان را رقم زد و در پی آن دست به طراحی عملیات جنایتکارانه محور خاش-زاهدان زدند.‌

وی تصریح کرد: ظاهراً دشمنان این ملت با وجود اینکه صدها بار با شکست در طراحی‌های شوم خود مواجه شده‌اند، هنوز متوجه نشده‌اند که ملت بصیر و همیشه در صحنه ایران، هیچگاه از انقلاب و نظام خسته نخواهند شد و تا پای جان برای اعتلای نام اسلام و ایران ایستاده‌اند.

مولوی رسولی‌زاده افزود: از بُعد دیگر به نظر می‌رسد دشمنان ملت بیدار ایران چون می‌دانند انقلاب شکوهمند اسلامی در چهل سالگی به بلوغ و تکامل رسیده، تلاش جهت عقده‌گشایی و نمایان کردن کینه خود را دوچندان کرده‌اند، غافل از آنکه هیچکس نمی‌تواند جلوی روند رشد و شکوفایی ملت ایران را بگیرد.

نماینده مردم خاش: تلاش اصلی تروریست‌ها خرابکاری در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود

علی کرد در زاهدان اظهار داشت: هدف گروهک‌ها، معاندین نظام و اشرار مسلح که در کشور پاکستان سکونت دارند و از آمریکا و سلطنت‌طلبان برای اعتبارات خود تغذیه می‌کنند، نا‌امن جلوه‌دادن جاده‌های کشور است تا هیچ سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری به کشور نیاید. در واقع این گروه‌ها می‌خواهند به مردم نشان دهند که برای حمل و انتقال ارزاق عمومی در کشور مشکلاتی وجود دارد.

نماینده مردم خاش در مجلس خاطرنشان کرد: دشمنان با توجه به برنامه‌هایی که در آن سوی مرز داشته‌اند در تلاش بودند در دهه مبارک فجر و راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن اقدام خرابکارانه در استان سیستان و بلوچستان انجام دهند که بیداری و هوشیاری نیروهای مسلح در مرز‌ها و همچنین مردم سبب شد برنامه‌های دهه مبارک فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن با امنیت هر‌چه تمام‌تر در استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه در پی جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دشمن دچار یاس و ناامیدی نسبت به نظام و انقلاب شده است، عنوان کرد: دشمن بعد از این‌که نتوانسته در راهپیمایی ۲۲ بهمن و دهه فجر مشکل ایجاد کند خرابکاری‌های خود را در جاده‌های استان برنامه ریزی کرده بود به همین دلیل به اتوبوس در حال تردد که حامل مرزداران سپاه پاسداران بود، حمله کرده است.

کرد خاطرنشان کرد: این اتوبوس در جاده سراوان به زاهدان و در مسیر خاش به زاهدان در حال عبور بوده که نزدیک به تاریکی هوا و مغرب خودرویی حامل مواد منفجره در یک نقطه کور پس از گرفتن سبقت از اتوبوس حامل نیروهای سپاه و برگشت دوباره به سوی اتوبوس خودش را منفجر می‌کند.‌

وی با اشاره به هلاکت این شرور ادامه داد: با این اقدام انتحاری-تروریستی و جنایتکارانه تعدادی شهید و برخی مجروح می‌شوند که به محض وصول این خبر با توجه به اینکه این عوامل، انتحاری را تا رسیدن به مقصد افرادی بدرقه می‌کنند، شناسایی و تعقیب تروریست‌های دیگر در دستور کار قرار گرفته و از شب گذشته تاکنون نیروهای امنیتی در پی شناسایی این عوامل تروریستی هستند.

اسامی ۲۷ شهید حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان اعلام شد

پاسدار ابراهیم صیادی copy

                                                                        شهید پاسدار ابراهیم صیادی

ر سید ثارالله موسوی copy

                                                                              شهید سید ثارالله موسوی

براتی

                                                شهیدان ابوذر براتی، یحیی براتی، ابراهیم براتی، احمد براتی

اسامی شهدای لشکر ۱۴ امام حسین (ع) که در حادثه تروریستی شب گذشته در محور خاش- زاهدان به شهادت رسیدند براساس اعلام روابط عمومی سپاه صاحب الزمان (عج) به شرح زیر است:

‌امید اکبری فرزند حسینعلی، متولد ۱۳۶۸
یونس امیری فرزند غلامرضا، متولد ۱۳۶۲
روح الله بابایی فرزند محمود، متولد ۱۳۶۱
ابراهیم براتی فرزند محمدعلی، متولد۱۳۵۳
حیدر براتی فرزند رضا، متولد ۱۳۵۵
یحیی براتی فرزند محمد، متولد ۱۳۴۵
علیرضا پناه پوری فرزند حیدرعلی، متولد ۱۳۵۹
حسنعلی ترکیان فرزند محمود، متولد ۱۳۵۲
علی خادمی فرزند احمد
رضا رحیمی فرزند یدالله، متولد ۱۳۷۶
سعید سلیمی فرزند نصرالله، متولد ۱۳۵۱
محمد صابری فرزند غلام عباس، متولد۱۳۶۷
محسن صفری فرزند محمد علی، متولد ۱۳۶۰
ابراهیم صیادی فرزند ماشالله، متولد۱۳۶۱
میثم عبدالله زاده فرزند عباس، متولد ۱۳۵۸
مرتضی فاضل فرزند عبدالله، متولد ۱۳۶۳
علی اکبر قبادپناه فرزند رضا، متولد۱۳۵۲
حسین قدیری فرزند احمد، متولد۱۳۶۶
اسماعیل کرمی فرزند رمضانعلی، متولد۱۳۵۰
عباس کوهی فرزند حسن، متولد ۱۳۶۸
حسن مجیدی فرزند احمد، متولد ۱۳۵۹
ابوالفضل موسوی فرزند ماشالله، متولد۱۳۶۱
سید ثارالله موسوی فرزند سید حسین، متولد۱۳۶۲
محمد تقی مهرابی فرزند حسن، متولد۱۳۵۱
داوود میرزایی فرزند ابراهیم، متولد۱۳۶۹
مهدی نوروزی فرزند ساتیار
عبدالرضا بروجی فرزند علی، متولد ۱۳۵۵

مجروحان حادثه تروریستی زاهدان به گروه خونی O نیاز مبرم دارند

مدیر بیمارستان خاتم الانبیا(ص) زاهدان اظهار داشت: مجروحان حادثه تروریستی شب گذشته زاهدان به گروه خونی O نیاز مبرم دارند.

وی افزود: با توجه به نیاز جدی این عزیزان ضرورت دارد مردم برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

‌‌مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) زاهدان از دارندگان گروه‌های خونی O دعوت کرد تا برای کمک به مجروحان حادثه تروریستی جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون زاهدان مراجعه کنند.

جزییات تشییع شهدای اصفهانی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در پی شهادت تعدادی از رزمندگان مدافع مرزهای میهن اسلامی اطلاعیه‌ای صادر کرد و جزییات تشییع را اعلام کرد.

در اطلاعیه سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان آمده است: ‌در پی نمایش قدرتمندانه ملت بزرگ ایران در جشن چهل‌ سالگی انقلاب اسلامی مزدوران پلید و سرسپردگان پیاده‌ نظام استکبار در یک حمله تروریستی انتحاری در جاده خاش ــ زاهدان به یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان موجب به شهادت رسیدن تعداد ۲۷ تن و مجروح شدن جمعی از حافظان مرزهای میهن اسلامی شد.

در ادامه آمده است؛ سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان ضمن محکوم کردن این اقدام ددمنشانه که با حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی نظام سلطه و صهیونیسم صورت پذیرفته این حادثه را به محضر امام عصر (ارواحنا فداه)، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مردم شهیدپرور استان اصفهان، خانواده معظم و معزز شهدا تبریک و تسلیت عرض کرده و علو درجات را برای این کبوتران سبک‌بال و صبر و نصرت الهی را برای خانواده‌های این عزیزان از خداوند منان مسئلت می‌نماید.

۲ روز عزای عمومی در استان اصفهان در پی حادثه تروریستی

در پی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان، روزهای شنبه و یکشنبه در استان اصفهان عزای عمومی اعلام شد.

ورود پیکر شهدای حادثه تروریستی زاهدان به اصفهان

اقتصادبرتر

براساس این اطلاعیه مراسم شب وداع با شهدا در شهر اصفهان، جمعه ۲۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۷ بعداز نماز مغرب و عشاء در حسینیه شهدای بسیج ناحیه امام صادق(ع) واقع در خیابان کمال اسماعیل، خیابان سپاه و مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدای گلگون‌کفن روز شنبه مورخ ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ در شهر اصفهان برگزار می‌‌شود که پس از تدفین شهدای ساکن در شهر اصفهان مابقی شهدای گرانقدر جهت تشییع و تدفین به زادگاه‌های خود در شهرهای آران و بیدگل، کاشان، سمیرم، نجف‌آباد، درچه، شهرضا، شاهین‌شهر، فلاورجان، خمینی‌شهر، تیران و کرون، خور و بیابانک و چادگان منتقل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان: استکبار با حرکتی بزدلانه خشم خود را از ملت ایران نشان داد

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن اقدام کور تروریستی محور زاهدان- خاش، اعلام کرد: خبر شهادت و جراحت تعدادی از پاسداران و مدافعان مرزهای جمهوری اسلامی ایران به دست کوردلان و ایادی وابسته به استکبار سبب اندوه و تاثر فراوان شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: یقینا حضور پرشور و گسترده مردم ایران اسلامی به ویژه مردم شریف سیستان و بلوچستان در خلق حماسه ۲۲ بهمن که موجبات خرسندی رهبر معظم انقلاب و تمامی دلدادگان به انقلاب شد، خشم و عصبانیت دشمنان عنود و لجوج به سرکردگی آمریکای جنایتکار را به همراه داشته و سبب این حرکت کور و بزدلانه شد تا کام مردم استان و ایران را تلخ کنند.

‌نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در این بیانیه متذکر شده است: ضمن محکومیت شدید این حادثه انتحاری تروریستی، این ضایعه را به محضر امام عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، خانواده معظم شهدا و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسلیت عرض نموده و برای مجروحان این حادثه آرزوی شفای عاجل از خداوند متعال را خواستارم.

عضو مجلس خبرگان رهبری از دستگاه امنیتی، انتظامی و قضایی پیگیری عاجل موضوع و دستگیری مسببان این حادثه تروریستی را خواستار شد.

واکنش عالم اهل‌سنت به جنایت تروریستی/ این اقدامات ملت را مصمم‌تر می‌کند

مولوی عبدالرحیم ریگیان‌پور در زاهدان، ضمن عرض تسلیت در پی جنایت تروریستی علیه اتوبوس نیروهای سپاه اظهار داشت: بدون شک همه ملت ایران در پی وقوع این حادثه تلخ در اندوه هستند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه گفت: دشمنان نظام در طول این چهل سال همواره با طراحی نقشه‌های گوناگون قصد ضربه زدن به ملت ایران را داشته‌اند اما ملت ایران و به ویژه مردم بصیر استان سیستان و بلوچستان که به عنوان پایتخت وحدت ایران شناخته می‌شود همواره در مواجهه با دشمنان ضمن حفظ اتحاد و انسجام آماده دفاع از خاک وطن بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ایادی وابسته به آمریکا و اسرائیل همواره در آن سوی مرز تلاش داشته‌اند به این ملت صدمه بزنند که گاهی هم موفق شده‌اند چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای را عملی کنند اما بدون شک چنین اقداماتی نتیجه‌ای جز مصمم‌تر شدن ملت در مقابله با دشمنان قسم خورده اسلام و نظام و انقلاب نخواهد داشت.

مولوی ریگیان‌پور گفت: ملت ایران امسال چنان حضور گسترده‌ای در جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب داشتند که همه دنیا از این حضور متحیر شدند و همین موضوع موجبات خشم دشمنان را فراهم آورد و به طراحی اقدام تروریستی امشب منتهی شد.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: امروز شیعه و سنی در کنار هم به عنوان مدافعان مرزهای سیستان و بلوچستان مشغول خدمت هستند و این برای نظام جمهوری اسلامی یک افتخار بزرگ محسوب می‌شود و موجب ایجاد بغض و کینه‌ای عمیق میان دشمنان شده؛ بنابراین دشمنان نظام هرگز به مقاصد خود که از اصلی‌ترین آنها تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی است، دست نخواهند یافت.

واکنش نماینده زاهدان به جنایت تروریستی/ حادثه را از طریق کمیسیون امنیت ملی پیگیری می‌کنیم

حسینعلی شهریاری در زاهدان در واکنش به جنایت تروریستی علیه اتوبوس نیروهای سپاه اظهار داشت: حادثه را از طریق کمیسیون امنیت ملی پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: سپاه پاسداران تاکنون ضربات جبران‌ناپذیری به گروه‌های تروریستی و تکفیری وارد کرده و از طرفی حضور گسترده مردمی در جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی موجب شد چنین طراحی جنایتکارانه‌ای علیه نیروهای غیور سپاه توسط ایادی استکبار صورت بگیرد.

‌وی خاطرنشان کرد: از وزارت امور خارجه انتظار می‌رود در قبال چنین اقدامات تروریستی که بی‌شک از آن سوی مرز پشتیبانی می‌شود موضع قاطع‌تر و پیگیری جدی‌تری داشته باشد.

شهریاری اظهار داشت: یکی از اهداف دشمنان از طراحی چنین اقدامات کثیفی ایجاد اختلاف میان اقوام و مذاهب بوده اما مردم سیستان و بلوچستان همواره ثابت کرده‌اند که چنین اقداماتی کوچکترین لطمه‌ای به وحدت و انسجام آنان وارد نمی‌کند.

تشریح جزئیات حمله انتحاری علیه اتوبوس نیروهای سپاه توسط استاندار سیستان و بلوچستان

احمدعلی موهبتی در زاهدان در ارتباط با جزئیات حادثه تروریستی محور زاهدان- خاش اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارشات واصله این حادثه تروریستی که حوالی عصر امروز در محور زاهدان به خاش رخ داده تاکنون ۲۷ شهید و ۱۳ زخمی در پی داشته است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در پی این حادثه تعدادی از نیروهای مدافع وطن در حالی که پس از اتمام ماموریت در حال رفتن به مرخصی بودند از جانب گروهک‌های معاند مورد هجمه قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در این حادثه خودرویی در محور خاش- زاهدان حوالی ۶۵ کیلومتری زاهدان در مسیر اتوبوس حامل رزمندگان اسلام قرار داشت که زمانی که اتوبوس قصد سبقت‌گرفتن از این خودرو حامل مواد منفجره را داشته، خودرو از سمت شاگرد به اتوبوس برخورد می‌کند و انفجار انتحاری صورت می‌گیرد.

‌موهبتی با تاکید بر اینکه بدون شک علت اصلی این حادثه عصبانیت دشمنان نظام از حضور گسترده ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بوده است، افزود: ملت ایران امسال با وجود همه تحریم‌ها و فشارها، گسترده‌تر از همیشه در راهپیمایی حضور یافتند و همین امر موجبات خشم دشمنان و طراحی چنین دسیسه‌ای شده است.

محکومیت جنایت تروریستی توسط علمای اهل‌سنت استان خراسان‌رضوی

امام جمعه اهل سنت باخرز در پیام تسلیتی این جنایت تروریستی را محکوم کرد. وی در پیام تسلیت خود آورده است: بار دیگر دست کثیف جلادان و بی‌خبران از انسانیت به خون بهترین انسان‌ها آغشته‌ و فرزندان غیور و حافظان امنیت ما را به فیض شهادت رساند. استکبار جهانی تحمل حماسه ۲۲بهمن ۱۳۹۷ را که به ندای رهبری مردم پاسخ دادند را تحمل نکرد و این طور ملت شریف ما را داغدار نمود گرچه شهادت در را خدا رمز پیروزی و بقاء این نظام اسلامی است.

در ادامه این پیام آمده است: ضمن محکوم‌کردن این عملیات ناجوانمردانه تروریستی که توسط عوامل مزدور و استکبار صورت گرفت و پاسداران عزیز ما را از ما گرفت. لازم می‌دانم شهادت این عزیزان را به محضر مبارک مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و خانواده‌های این عزیزان تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ بهترین مکان را درجنت آرزومندم. از دستگاه‌های امنیتی نظامی و انتظامی انتظار می‌رود در اولین فرصت با این عناصر از خدا بی‌خبر بر‌خورد نماید و آن‌ها را به درک حاصل نماید تا درس عبرتی برای این عناصر کثیف و ملحد از خدا بی‌خبر باشد.

 همچنین مولانا عبدالعزیز کردستانی مدیر حوزه علمیه تعلیم القرآن صالح‌آباد در پی حمله ناجوانمردانه تروریستی به اتوبوس محافظان وطن پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه و جانسوز جمعی از فرزندان رشید و شجاع ملت ایران که در اقدامی تروریستی به دست تروریست‌های از خدا بی‌خبر در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند ملت ایران و به‌ویژه مردم شهرستان صالح‌آباد را داغدار کرد.

وی در ادامه این پیام خاطرنشان کرده است: ملت قدرشناس ایران همواره از مرزبانان غیور و فداکار خود که در راه تأمین امنیت و آرامش هموطنان شان از جان عزیز و خون پاک خود گذشتند با بزرگی و افتخار یاد خواهند کرد. گروهک‌های تروریستی به‌هیچ عنوان نخواهند توانست با انجام این دست از اقدامات ضد انسانی و خائنانه در عزم استوارمردم بزرگ ایران و مبارزه با تروریسم خللی وارد کنند‌. بدون تردید مرتکبین این جنایت غیر انسانی و نفرت‌انگیز به‌دست سربازان برومند ایران اسلامی به سزای اعمال ننگین‌شان خواهند رسید.

واکنش عالم اهل‌سنت به جنایت تروریستی علیه اتوبوس نیروهای سپاه

مولوی عبدالغنی دهانی در زاهدان در ارتباط به حادثه تروریستی محور زاهدان- خاش اظهار داشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی که همواره در حال دسیسه علیه ملت ایران هستند، حضور گسترده مردم در راهپیمایی و جشن ۴۰ سالگی انقلاب را تاب نیاوردند و تلاش کردند شیرینی حضور کم‌نظیر مردم در جشن بالندگی انقلاب را به کام آنها تلخ کنند.

سرپرست دبیرخانه ائمه جمعه نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ‌با تاکید بر اینکه دشمنان جنایتکار ملت ایران هرگز به مراد خود نخواهند رسید، اضافه کرد: این مردم تاکنون با فدا کردن جان و مال خود پای نظام ایستاده‌اند و به هیچ قیمتی اجازه نداده‌اند نظام صدمه ببیند و بدون شک از این پس نیز برای دفاع از نظام به هر قیمتی در صحنه خواهند بود.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان گفت: مردم بصیر ما این افراد و گروهک‌های خودفروخته که از آمریکا، اسرائیل، آل‌سعود و دیگر متحدان مستکبرشان تغذیه فیزیکی و معنوی می‌شوند را به خوبی می‌شناسند و همانطور که در ابتدای انقلاب و به ویژه در دوران ۸ سال دفاع مقدس تمام قد مقابل دشمنان ایستادند، امروز نیز اجازه نخواهند داد دشمنان به مقاصد شوم خود دست یابند.

وی تصریح کرد: از عصر امروز که با علمای مختلف استان ارتباط داشتم همه علمای ما این حادثه را محکوم کردند. مردم ما آنقدر روشن هستند که دوست و دشمن را به خوبی می‌شناسند.

مولوی دهانی با تاکید بر اینکه دشمن با طراحی اینچنین عملیات‌های ناجوانمردانه‌ای سعی در ناامن جلوه دادن استان دارند، افزود: بیشترین آسیب را از چنین اقداماتی مردم این استان می‌بینند اما بدون شک نیروهای مسلح ما درس خوبی به این جنایتکاران خواهند داد، همانطور که داعش را در سوریه و عراق شکست دادند.

سرپرست دبیرخانه ائمه جمعه نهاد رهبری در امور اهل‌سنت سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران تاکنون مشت‌های محکمی به دشمنان این ملت زده و بدون شک انتقام خون این شهیدان را نیز خواهد گرفت و دل مردم را شاد خواهد کرد.

اعلام آمار شهدا و مجروحان جنایت تروریستی جاده خاش- زاهدان

روابط‌عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه تکمیلی به ارائه جزئیاتی از جنایت کور تروریستی علیه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام در جاده خاش- زاهدان پرداخت‌.

در این اطلاعیه آمده است‌: یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه عازم موطن خود بودند در جاده خاش- زاهدان توسط خودروی انتحاری تروریست‌های تکفیری هدف حمله قرار گرفت که در جریان این جنایت تروریستی تاکنون ۲۷ تن از رزمندگان غیور اسلام شهید و ۱۳ نفر مجروح شدند.

در اطلاعیه قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با تبریک و تسلیت شهادت رزمندگان غیور و حافظین امنیت مرزهای ایران اسلامی، اینگونه اقدامات تروریستی‌، ناشی از عجز و ناتوانی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی توصیف و تصریح شده است‌: این اقدامات ددمنشانه که با حمایت و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی نظام سلطه و صهیونیسم صورت می پذیرد نه تنها خللی در اراده پولادین حافظان و مدافعان مرزهای میهن ایجاد نمی‌کند بلکه عزم آنان را در حفظ و صیانت از امنیت مرزهای ایران اسلامی و آرامش و آسایش مردم راسخ و استوار‌تر می‌نماید.

تلاش نیرو‌های انتظامی و امنیتی برای شناسایی و دستگیری عاملان حمله انتحاری-تروریستی

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌راد دادستان مرکز سیستان و بلوچستان با اشاره به حمله انتحاری تروریست‌های تکفیری به اتوبوسی در محور خاش ــ زاهدان اظهار داشت: نیرو‌های انتظامی و امنیتی در تلاش برای شناسایی و دستگیری عاملان این حمله انتحاری هستند و قطعاً پس از شناسایی و دستگیری عوامل، پرونده به‌قید فوریت و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

و‌ی افزود: دادستانی استان به‌صورت ویژه کنار دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی جهت شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه تلاش خواهد کرد.

۳ روز عزای عمومی در سیستان و بلوچستان اعلام شد

احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن محکومیت حادثه تروریستی اتوبوس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهادت و مجروح‌شدن تعدادی از حافظان مرزهای میهن اسلامی، سه روز عزای عمومی در استان اعلام کرد.

مجروحین حادثه تروریستی اتوبوس پرسنل شیفت سپاه به زاهدان منتقل شدند

قاسم حسن‌زاده  اظهار داشت: مجروحین حادثه تروریستی اتوبوس پرسنل شیفت سپاه در محدوده چانعلی جاده خاش ــ زاهدان جهت درمان به زاهدان منتقل شدند.

مسئول روابط‌عمومی قرارگاه قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اخبار تکمیلی در رابطه با این حادثه به‌محض تأیید از طریق قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به‌اطلاع مردم خواهد رسید.

پاسخ دادن