حقوق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز هفته آینده

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری تاکید کرد: مقرر شد تا هفته آینده یک ماه از حقوق معوقه کارگران ملی فولاد پرداخت شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۹ آبان ۹۷

کریم یاوری که از سوی وزیر کار برای رسیدگی به واحدهای مشکل‌دار استان خوزستان عازم اهواز شده است، گفت: امروز در جلسه‌ای در کارخانه گروه صنعتی ملی فولاد به بررسی مشکلات کارگران پرداختیم که تامین مواد اولیه و شمش برای تولید میلگرد و همچنین علاوه بر حقوق آبان ماه دو ماه معوقه دستمزد مطالباتی است که کارگران نسبت به آن اعتراض دارند.

وی گفت: با مجوز معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای فروش محصولات تولید شده کارخانه گروه صنعتی ملی فولاد اهواز مسئولان این کارخانه موظفند محصولات خود را در بازار به فروش برسانند تا از محل فروش آنها بخشی از مطالبات کارگری را پرداخت و نسبت به تهیه مواد اولیه اقدام کنند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری تاکید کرد: بر این اساس مقرر شد تا هفته آینده یک ماه از حقوق معوقه کارگران ملی فولاد پرداخت شود.
یاوری با اشاره به حضورش در جمع کارگرانی که مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند، گفت: کارگران به شدت از خصوصی‌شدن کارخانه گلایه مندند و تمایل دارند مدیریت کارخانه به بخش دولتی بازگردد که البته این ممکن نیست. و از طرفی اصرار به پرداخت تمام مطالبات‌شان و همچنین تامین شمش به عنوان مواد اولیه برای بازگشت به کار دارند.
وی گفت: در حال مذاکره و پیگیری مطالبات کارگران هستیم و بعد از رسیدگی به وضعیت گروه ملی فولاد فردا عازم شوش برای رسیدگی به وضعیت کارگران نیشکر هفت تپه می‌شویم.
مدیر عامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: خبرهای خوشی برای کارگران این شرکت در راه است و به زودی این کارخانه به روزهای خوبش بر می گردد.
همچنین مدیر روابط عمومی گروه ملی صنعتی فولاد ایران از صدور مجوز فروش خارج از بورس برای این شرکت خبر داد.
سهیلا طائی افزود : بر این اساس شرکت گروه ملی صنعتی فولاد می تواند محصولات خود را به صورت آزاد به فروش برساند.

*ایرنا

پاسخ دادن