خداحافظی با پل گیشا !

خداحافظی با پل گیشا !
اقتصادبرتر

سردار مهماندار گفت: طی چند روز آینده محدودیت ترافیک پل گیشا آماده و اجرا می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در جمع خبرنگاران درباره ناایمن بودن پل گیشا و جمع‌آوری آن اظهار کرد: بیش از یک سال است که جلساتی را با معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران در این خصوص داشته‌ایم و بحث ناایمن و نوسازی موضوع مهمی است و پلیس باید وقت بیشتری بگذارد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه طی چند روز آینده محدودیت ترافیک پل گیشا آماده شده و بسته می‌شود، افزود: برداشتن پل گیشا خیلی مهم است، چرا که تردد‌ها باید کاهش یابد و اگر تردی به صورت اجبار انجام شود از مسیر‌های فرعی صورت گیرد که این موضوع با تابلو‌ها و علائم به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی مدت زمان جمع‌آوری پل گیشا را یک سال اعلام کرد و ادامه داد: از شهرداری خواسته‌ایم یک مسیر شرقی غربی را حداقل در مهر ماه آماده کنند، تا بتواند در راستای تردد شهروندان مثمر ثمر باشد.

سردار مهماندار بیان کرد: ۴ میلیون خودرو و ۳ میلیون موتورسیکلت در تهران تردد دارند که باید از ابزار‌های الکترونیکی برای مدیریت ترافیکی استفاده کنیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: افزایش تعداد دوربین‌ها، درخواست پلیس از شهرداری است.

سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری تهران فرسودگی و نداشتن کشش بار ترافیکی را ۲ دلیل عمده تصمیم مدیریت شهری برای برچیدن پل فلزی گیشا برشمرد.

صفا صبوری دیلمی با تأکید بر اینکه وضعیت فرسودگی پل فلزی کوی نصر تا مرز ناایمن شدن این پل پیش رفته بود گفت: ملاحظات مربوط به ایمنی پل در کنار ضرورت تسریع عملیات اجرایی پروژه، ایده جمع آوری پل فلزی کوی نصر را بیش از پیش تقویت کرد.
وی با بیان اینکه پل فلزی کوی نصر با برخورداری از ۲ خط عبوری در هر یک از باندهای شمالی و جنوبی، عملا نقش یک گلوگاه ترافیکی را در مسیر بزرگراه جلال آل احمد داشت یادآور شد: ترافیک ناشی از نبود تعادل خطوط ترافیکی پل گیشا نسبت به بزرگراه جلال آل احمد به گونه ای بود که علاوه بر افزایش زمان سفر و مصرف سوخت، کارکرد تقاطع های موجود در بزرگراه شهید گمنام را بویژه در ساعت های اوج رفت و آمد تحت تاثیر قرار می داد.
به گفته سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، طی ماه های اخیر بازنگری های مختلفی در طرح احداث زیرگذر کوی نصر صورت گرفته است تا بهره مندی های ترافیکی طرح، ضمن کاهش هزینه های اجرایی به حداکثر میزان ممکن برسد.
براساس این گزارش با بهره‌برداری از پروژه احداث زیرگذر کوی نصر، یک مسیر زیرگذر با ۳ خط عبوری در هر یک از باندهای شمالی و جنوبی، جریان عبور و مرور در این تقاطع پرترافیک را ساماندهی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، قرار بود سال ۹۳ عملیات تبدیل پل گیشا به زیرگذر به دلیل عرض کم و فرسودگی آغاز و این پل فلزی پرچیده شود که این کار به دلیل مسائل مالی و عبور خط ۶ و ۷ مترو از این منطقه به تعویق افتاد.
پیروز حناچی شهردار تهران نیز سال گذشته در حاشیه بازدید از پروژه گیشا گفت: تلاش می شود این پروژه ابتدای مهر ۹۸ به بهره برداری برسد.

پاسخ دادن